LP: Juve i Barca miroljubivo, Atletico srušio Romu

Alex Caparros/Getty Images

U 5. kolu Lige prvaka Juventus i Barcelona remizirali su u Torinu, završilo je bez pobjednika. Atletico Madrid slavio je protiv Rome, a Basel je iznenadio Manchester United.

Juventus i Barcelona odigrali su miroljubivih 0:0 u Torinu.

U prvom poluvremenu igralo se oprezno s obje strane, a najveću priliku imala je Barcelona preko Ivana Rakitića, koji je ubacio loptu iz slobodnog udarca, a na kraju je njegov ubačaj završio na vratnici Buffonovog gola.

Najizgledniju priliku u prvom dijelu “Stara dama” je imala u 2. minuti, kada je udarac Douglasa Coste obranio Marc-Andre ter Stegen.

U drugom poluvremenu također smo gledali tvrdu utakmicu, . Juventus je prvi zaprijetio u nastavku preko Gonzala Higuaina u 60. minuti, ali njegov udarac je otišao preko gola.

Lionel Messi, koji je ušao u igru u 53. minuti, zaprijetio je u 64. minuti iz slobodnog udarca, ali njegov pokušaj završio je iznad gola.

Najveću priliku na utakmici vidjeli smo u 68. minuti, Digne je izašao sam pred Buffona, ali umjesto udarca htio je proigrati Suareza, što je bila loša odluka jer je stigla reagirati obrana Juvea.

Do kraja utakmice obje momčadi su sigurno čuvale svoju mrežu, pa nismo vidjeli više niti jednu stopostotnu priliku.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90. minuta za Barcelonu, dok Mario Mandžukić nije ulazio u igru.

Catherine Ivill/Getty Images

Paris Saint-Germain ostvario je novu uvjerljivu pobjedu, a ovaj puta “žrtva” je bio Celtic. “Sveci” su slavili s velikih 7:1, i to nakon što je Celtic poveo u 1. minuti golom Dembelea.

U nastavku PSG je potopio škotski klub zabivši čak sedam komada.

Neymar i Cavani zabili su po dva gola, Mbappe, Alves i Veratti dodali su po jedan za uvjerljivu pobjedu.

U drugoj najzanimljivijoj utakmici dana, Atletico Madrid je slavio protiv Rome rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, a onda u nastavku golovima Grizmanna u 69. i Gameira u 85. minuti Atletico je došao do pobjede, koja Simeonove igrače ostavlja u igri za drugi krug.

OSTALI REZULTATI (OD 20:45):

ANDERLECHT-BAYERN 1:2

BASEL-MANCHESTER UNITED 1:0

SPORTING-OLYMPIACOS 3:1