LP: Chelsea u osmini finala, poraz Benfice u Moskvi

Steve Bardens/Getty Images

Engleski prvak Chelsea prva je momčad iz grupe C koja je osigurala plasman u nokaut fazu Lige prvaka, poslije pobjede nad Qarabagom u Bakuu 4:0.

Chelsea poslije pet utakmica ima 10 bodova i sada je pitanje samo da li će sa prve ili druge pozicije u drugu fazu.

Domaći tim je krenuo odvažno od početka dvoboja, ali je već u 19. minuti došlo do situacije koja je riješila dvoboj. Poslije kontakta Sadigova s Willianom u šesnaestercu, sudac je pokazao na penal, a branič domaćih je isključen. Precizan s bijele točke bio je Hazard i praktično već tad riješio dileme oko pobjednika.

Već u 36. minuti Willian je, poslije sjajne akcije, povisio na 2:0 da bi u drugom poluvremenu bilo viđeno još dva gola u mreži Qarabaga. Prvi, u 71. minuti, ponovo iz penala, ali je ovoga puta siguran bio Fabregas. Konačan rezultat postavio je vidno raspoloženi Brazilac Willian u 85. minuti efektnim golom s dvadesetak metara.

Getty images/Epsilon

U dvoboju grupe A, CSKA je u Moskvi slavio protiv Benfice 2:0 i sa devet bodova nalazi se blizu plasmana u drugu fazu.