Liverpool ispustio tri gola prednosti, golčina Modrića

Laurence Griffiths/Getty Images

U 5. kolu Lige prvaka Liverpool je ispustio tri gola prednosti u Sevilli, Real potopio Apoel na Nicosiji, Tottenham nakon preokreta slavio u Dortmundu.

David Ramos, Getty Images

Sevilla i Liverpool su odigrali zanimljivu i neizvjesnu utakmicu, punu golova, u kojoj su na kraju podijelili bodove.

Činilo se da će gosti s Anfielda doći lagano do pobjede, jer su na poluvremenu vodili 3:0, golovima Firminha(2) i Manea. Prvi pogodak Firminha bio je najbrži Liverpoolov u povijesti Lige prvaka, nakon samo 88 sekundi igre. Ipak, u nastavku Sevilla se vratila u život golovima Ben Yeddera u 51. i 60. minuti, a bod Andalužanima donio je Pizarro u 93. minuti.

Liverpool sada ima 9 bodova na vrhu, slijede ih Sevilla sa 8, Spartak sa 6 i Maribor sa 2 boda.

Getta Image/ David Ramos

Real je već na poluvremenu riješio pitanje pobjednika u dvoboju s APOEL-om, postigavši čak četiri gola. Dvostruki strijelac bio je Karim Benzema(39,45), a prvi i najljepši gol na utakmici postigao je Luka Modrić u 23. minuti. Još jedan gol dodao je i Nacho u 41. minuti.

Real je zabio još dva gola u nastavku, a strijelac je bio Cristina Ronaldo u 49. i 54. minuti.

Borussia Dortmund je doživjela novi šokantan poraz, a ovaj puta je od njih na Signal Iduna Parku bio bolji Tottenham Hotspur rezultatom 1:2.

Domaćini su poveli u 31. minuti pogotkom Aubameyanga, ali golovima Kanea u 41. i Sona u 76. minuti, “Pijetlovi” su došli do pobjede.