Spursi deklasirali Real, City u golijadi srušio Napoli

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Nogometaši Tottenhama osigurali su plasman u nokaut fazu Lige prvaka, poslije pobjede nad madridskim Realom na Wembleyu 3:1.

Momčad Mauricija Pochettina slavila je golovima Alija u 27. i 56.minuti te Eriksena u 65. minuti nad aktualnim prvakom Europe. Jedini gol za Madriđane postigao je Ronaldo u 80. minuti i tako bar malo ublažio poraz “Kraljevskog kluba”.

U drugoj utakmici iste grupe Borussia Dortmund i APOEL su podijelili bodove 1:1.

Tottenham sada ima 10 bodova, Real je drugi sa sedam bodova, dok Borussia i APOEL imaju dva boda.

U drugoj najzanimljivijoj utakmici dana Napoli je na San Paoliju izgubio od Manchester Cityja rezultatom 2:4.

Gledatelji su uistinu mogli uživati u sjajnoj utakmici u kojoj su vidjeli čak šest pogodaka.

Napoli je prvi poveo već u 7. minuti pogotkom Insignea za veliko veselje domaćina. Ipak, u 34. minuti Gundogan ubacuje loptu u kazneni prostor, a tamo najviše skače Otamendi i donosi “Građanima” izjednačenje.

Drugo poluvreme počinje golom drugog stopera Stonesa za prvo vodstvo Cityja. U 62. minuti novo izjednačenje,s bijele točke je siguran bio Jorginho. Samo sedam minuta poslije novi gol gostiju, ovaj puta je pogodio Argentinac Aguero. Konačnih 4:2 za Manchester City postavio je Sterling u sudačkoj nadoknadi vremena.

U drugoj utakmici grupe F, Šahtjar je pobijedio Feyenoord sa 3:1, pa sada tabllica izgleda Manchester City 12, Shakhtar 9, Napoli 3 i Feyenoord 0.