LP: Potop Chelsea u Rimu, slavlje Bayerna u Glasgowu

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Nogometaši Rome pobijedili su Chelsea s uvjerljivih 3:0, dok je PSG na dominantan način pobijedio Anderlecht sa 5:0, u četvrtom kolu Lige prvaka.

PSG je prvi osigurao nastup u osmini finala, imaju maksimalnih 12 bodova na vrhu B grupe, tri više od Bayerna i devet više od Celtica.

Nije bilo nikakve dileme u prijestolnici Francuske, a mrežu gostiju načeo je Marco Veratti, koji je poslije pola sata pogodio na asistenciju Mbappea. Na poluvremenu je bilo 2:0 nakon što je Neymar sjajnim golom pogodio u nadoknadi vremena.

Nastavak je obilježio Kurzawa, koji je postigao hat-trick poslije golova u 52, 72. i 78. minuti.

U drugom susretu ove grupe Bayern je savladao Celtic u Glasgowu sa 2:1 i napravio veliki korak prema osmini finala budući da sada imaju devet, a škotski prvak tri boda.

U 22. minuti Koman je iskoristio veliku grešku obrane i golmana Cetlica i pogodio, ali je u 74. minuti McGregor izjednačio poslije sjajnog dodavanja Forresta.

Ipak, samo tri minute kasnije Alaba je idealno centrirao, a Martinez glavom smjestio loptu u mrežu za 2:1.

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Derbi večeri odigran je u Rimu gde je Roma u potpunosti nadigrala Chelsea sa 3:0. Sve je počelo u prvoj minuti nakon  što je El Shaarawi natrčao na odbitak Džeke i fenomenalnim udarcem pogodio mrežu.

Isti igrač bio je strijelac i drugog gola u 36. minuti, pa su gosti na poluvremenu imali dva gola minusa. Nisu se oporavili od toga, pa je pobjedu Rome i veliko slavlje na Olimpicu osigurao Perotti u 63. minuti.

Roma je sada prva na tablici C grupe sa 8 bodova, Chelsea ima 7, a na trećem mjestu je Atletico koji nije uspio pobijediti Quarabag na svom terenu i sada je s tri boda u izuzetno teškoj poziciji.