Juventus na Mandžin pogon, 6 golova u Londonu

Champions League 18. lis 201722:33 > 22:39
Getty Images/Maurizio Lagana

U skupini C Chelsea i Roma su odigrali fantastičnu utakmicu sa šest golova i nizom prilika na obje strane. Na koncu je završilo 3-3. U Torinu, Juventus je uz dosta muke ali "super Maria" stigao do pobjede u 84. minuti.

Golijadu u Londonu otvorio je David Luiz u 11. minuti i Edena Hazarda (37), no gosti su odličnom igrom u nastavku uspjeli okrenuti rezultat, a junak je bio dvostruki strijelac Edin Džeko. Ipak, domaćin stiže do izjednačenja preko Hazarda za krajnji rezultat 3:3.

Barcelona je slavila na Camp Nou, iako je imala igrača manje od 42. minute kada je Gerard Pique ‘pocrvenio’. Pique je zabio gol, ali je loptu ugurao u mrežu rukom zbog čega je dobio drugi žuti karton i Barca je koncem prvog dijela ostala s igračem manje.

Pobjedu u toj grupi ostvario je i Juventus, teže nego što se očekivalo, protiv Sportinga 2:1. Gosti iz Lisabona su vodili autogolom Sandra. Međutim, Pjanić je u 29. izjednačio i golom obilježio povratak na teren poslije povrede, da bi u 84. minuti Mandžukić doveo Staru damu to tri boda.

U skupini B PSG i Bayern su ostvarili očekivane pobjede protiv Anderlechta i Celtica. PSG je u Bruxellesu pobijedio belgijskog prvaka 4-0, dok je Bayern u Munchenu slavio 3-0. Parižani imaju gol razliku 12-0.

U skupini A u pobjedi Manchester Uniteda nad Benficom (Marcus Rashford u 65. minuti), susret je obilježen s rekordom najmlađeg vratara u povijesti Lige prvaka. Na vratima domaćina je stajao 18-godišnji Mile Svilar.

U istoj skupini, Basel je Moskvi zaradio 3 boda pobjedivši domaći CSKA golovima Taulant Xhake u 29. i Oberlina u 90. minuti.