Champions League 18. lis 201717:06 > 17:35
Daniel Berehulak/Getty Images

Naslov vas je vjerojatno šokirao, ali podsvjesno ste znali da tu nešto ne štima pa ste morali provjeriti o čemu je riječ, jer prvi travanj je još daleko... E, pa čestitamo vam na radoznalom pristupu svijetu oko vas!

Uefa.com (snimka zaslona)

Dakle, prijeđimo na stvar: juniori Lokomotive iz Zagreba danas su odigrali uzvratnu utakmicu prvog kola Puta prvaka u sklopu Uefine lige mladih, na igralištu u Lučkom susret protiv bukureštanskog Dinama U19 završen je rezultatom 2:2, što znači da je aktualni juniorski prvak Hrvatske obranio dva gola prednosti (2:0) iz prve utakmice i plasirao se u 2. kolo natjecanja.

Gosti su pred kraj (37.) prvog poluvremena poveli golom Vasilea iz jedanaesterca, ali već pet minuta kasnije izjednačio je Krajinović. Jedanaest minuta prije kraja utakmice gosti su ostali s igračem manje, crveni karton je dobio Gheorghe, ali unatoč tome, Dinamo je u 86. minuti poveo i došao na jedan gol od velikog pothvata.
U samoj nadoknadi jurnuli su sa svim igračima po taj zgoditak, pa je domaći sastav dobio više prostora za rješavanje svih dvojbi oko konačnog pobjednika. U 90. minuti Marko Vranjković ponovno je izjednačio i priča za Rumunje je bila završena.

Svog sljedećeg protivnika Lokomotiva će saznati nakon ždrijeba, a bude li uspješna i u 2. kolu, osigurat će plasman u doigravanje za samu završnicu Uefine Lige mladih!

Sustav natjecanja je sljedeći
: Pobjednici 8 skupina Uefine Lige Prvaka (u svakoj skupini su iste momčadi kao i u seniorskoj LP, s identičnim rasporedom utakmica) osigurat će plasman u samu završnicu natjecanja (osmina finala), dok će drugoplasirane momčadi razigravati sa preživjelih 8 klubova sa Puta prvaka, gdje se trenutno nalazi Lokomotiva.

U tom doigravanju, domaćin će biti sastav koji je stigao s Puta prvaka, dakle, to potencijalno može biti Lokomotiva.
Sljedeće kolo započinje 1. studenog, kada su na rasporedu prve utakmice 2. kola. Mogući protivnici hrvatskog predstavnika u nastavku su istaknuti podebljanim slovima: