LP: Rapsodija PSG-a i Uniteda, Mandžo zabio za Juve

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nogometaši PSG-a još jednom su potvrdili kako su moćni ove sezone nakon što su u derbiju drugog kola Lige prvaka nadigrali Bayern na svom terenu sa 3:0.

Ekipa Unaija Emerija imala je ispred sebe ozbiljnog protivnika, ali je pokazala da je svakako među glavnim favoritima za trofej u Ligi prvaka ove godine.

Iako Bayern nije igrao uopće loše, individualna kvaliteta prije svega napadača Parižana došla je do izražaja.

Već u drugoj minuti PSG je najavio svoje blistavo večer. Neymar je odradio fantastičan posao na lijevoj strani, nanizao je nekoliko protivničkih igrača i proigrao Danija Alvesa koji je na drugoj stativi ispod golmana Urlicha pogodio za 1:0.

Bayern je pokušao brzo uzvratiti, imao je nekoliko opasnih naleta, ali je u 31. minuti primio još jedan gol.

Mbappe je asistirao Cavaniju koji zabija za 2:0.

Ancelotti je u nastavku pokušao s izmjenama, ali to nije pomoglo njegovom timu. Susret je definitivno riješen u 63. minuti. Mbappe je fantastičnim potezom iz igre izbacio lijevog beka protivničke ekipe, a onda se na petercu najbolje snašao Neymar – 3:0.

Blistavo večer u Ligi prvaka imao je i Manchester United koji je slavio u Moskvi protiv CSKA sa 4:1. Tim Josea Mourinha izgleda vrlo dobro od početka sezone i dobiva sve redom.

Strijelci za United bili su Lukaku(2),Martial i Mkhitaryan.

Mali derbi večeri odigrali su Atletico i Chelsea u Madridu, djelovalo je kao će susret biti završen rezultatom 1:1, a onda je Batshuayi u posljednjoj sekundi, poslije sjajne akcije zatresao mrežu Atletica za 2:1.

Grizmann je pogodio za 1:0 u 40. minuti iz jedanaesterca, a izjednačio je ove sezone sjajni Alvaro Morata u 60. minuti poslije odlične reakcije na centaršut Hazarda.

U grupi D nije bilo iznenađenja, iako se Olympiacos odlično držao u Torinu, prije nego što je izgubio od Juventusa sa 2:0. Mrežu gostiju načeo je Gonzalo Higuain u 69. minuti poslije drugog pokušaja, a 10 minuta prije kraja konačan rezultat uz dosta sreće i upornosti postigao je Mario Mandžukić.

Barcelona je slavila u Lisabonu protiv Sportinga sa 1:0.