LP: Real slavio u Dortmundu, Monaco poražen od Porta

Clive Rose/Getty Images

Danas su igrane utakmice 2. kola Lige prvaka u skupini E, F, G i H. Može se kazati da su viđeni uglavnom očekivani rezultati, a u derbiju večeri Real Madrid je savladao Borussiju Dortmund u Njemačkoj 1-3.

U skupini E Sevilla je hat-trickom Wissama Ben Yeddera sa 3-0 pobijedila Maribor, dok je Spartak u Moskvi odigrao 1-1 s Liverpoolom, uz golove Fernanda s jedne i Coutinha s druge strane. Mario Pašalić je odigrao cijelu utakmicu za Spartak, kao i Dejan Lovren kod gostiju.

U grupi F Napoli i Manchester City su upisali domaće pobjede. Napoli je sa 3-1 slavio protiv Feyenoord (20 ak minuta je odigrao i Marko Rog), dok je City sa 2-0 bio bolji od Shakhtara (Srna nije igrao).

Kada je riječ o skupini G, vidjeli smo novu pobjedu Bešiktaša, koji je sa 2-0 slavio protiv Leipziga. Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Babel i Talisca. Porto je pak nakon poraza doma od Turaka večeras slavio 0-3 kod Monaca, uz dva gola Aboubakara.

I za kraj u skupini H je Real pobijedio kod Borussije u Dortmundu 3-1. Uz dva gola Ronalda i jedan Balea, istaknuo se novom dobrom utakmicom Luka Modrić, koji je asistirao za posljednji gol Reala, dok je utješni gol za domaće zabio Aubameyang. Isti je broj golova zabio i Tottenham kod APOELA, a u pobjedi 3-0 sva je tri gola zabio Harry Kane.