LP: Sevilla uzela bod na Anfieldu, Real rutinski

Laurence Griffiths, Getty Images

U 20:45 sati počelo je preostalih osam susreta 1. kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H.

Najzanimljivije je bilo na “Anfieldu”, gdje su Liverpool i Sevilla u reprizi finala Europske lige iz 2016. godine podijelili bodove – 2:2.

Gosti iz Andaluzije poveli su u 5. minuti. Poslije odličnog centaršuta Escudera sa lijeve strane Ben Yedderu nije bilo teško sa nekoliko metara loptu zakucati u mrežu.

Liverpool je izjednačio u 21. minuti. Strijelac Roberto Firminho poslije duge akcije “crvenih”, odličnog ubacivanja i asistencije Alberta Morena, a 15 minuta kasnije “Anfield” je ponovo eksplodirao.

Egipćanin Salah je pucao sa 25 metara, lopta je zakačila jednog igrača Seville i prevarila golmama za 2:1 za engleskog predstavnika.

Firminho je u 42. minuti imao priliku duplirati prednost svog tima, međutim, nije realizirao jedanaesterac.

Sevilla je u 72. minuti izjednačila. Gol je postigao Joaquin Correa, a “crveni” su susret završili sa 10 igrača zbog isključenja Joea Gomeza u posljednjim trenucima utakmice.

Tottenham je na “Olimpijskom stadionu” savladao Borussiju Dortmund sa 3:1. U prvih 15. minuta u Londonu su viđena čak tri gola. Tottenham je poveo preko Son Mina u 4. minuti, Andriy Yarmolenko izjednačio u 11, a prednost Spursima vratio Harry Kane u 15. minuti.

Isti igrač je u 60. minuti poslije duge akcije Spursa još jednom savladao vratara za 3:1.

Manchester City je deklasirao Feyenoord u Rotterdamu sa 4:0. Građani su u prvih deset minuta dva puta zatresli mrežu domaćina. “Građanima” je prednost u Rotterdamu donio John Stones  preciznim udarcem glavom, a isti igrač je gotovo na identičan način u 63. minuti postigao svoj drugi gol za 4:0.

U međuvremenu u strijelce su se upisali Sergio Aguero poslijeje lijepe akcije engleskog tima i asistencije Walkera te Gabriel Jesus.

Real je protiv APOEL rutinski odradio posao – 3:0. Madriđani su poveli u 12. minuti kada je Bale loptu dodao Cristianu Ronaldu, kojem nije bilo teško iskosa s desne strane savladati čuvara mreže ciparskog prvaka.

Madriđani su 72. put u nizu utakmicu završili s postignutim golom i tako popravili klupski rekord.

U 50. minutu Ronaldo je iz jedanaesterca praktično osigurao pobjedu aktualnog prvaka Europe. Portugalac je postao rekorder Lige prvaka po broju postignutih golova sa bijele točke. Ovaj protiv APOEL bio mu je dvanaesti i prestigao je Messija (11).

Najljepši trenutak utakmice, ipak, viđen je u 61. minuti kada je Sergio Ramos škaricama povećao prednost Reala na 3:0.