LP: Rijeka ostvarila pobjedu za miran uzvrat

hnk rijeka

Nogometaši Rijeke slavili su u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka protiv velškog The New Saintsa rezultatom 2:0.

hnk rijeka

Nogometaši Rijeke ostvarili su vrijednu pobjedu u prvoj utakmici na Rujevici i sada putuju na gostovanje u Wales s velikom prednošću.

Rijeka je krenula furiozno u utakmicu i povela već u 4. minuti kada je Josip Mišić precizno naciljao iz slobodnog udarca i doveo svoju momčad u vodstvo. Minutu poslije nova velika prilika za domaćine, ali Gorgonov udarac zaustavlja Harrison. Rijeka je i u nastavku vršila pritisak, a do kraja poluvremena najveću priliku imao je Gavranović u 43. minuti, ali ponovno dobro reagira Harrison.

Momčad s Rujevice je i u drugom poluvremenu konstantno pritiskala velšku momčad, ali nikako nisu mogli do gola. Najveće prilike imali su Gavranović i Bradarić, ponovno lopta nije htjela u gol. Ipak, u 68. minuti Rijeka dolazi do drugog gola, odličnu je loptu Ristovski poslao prema Florentinu Mateiju, koji lakoćom postiže pogodak. Gosti su imali neke poluprilike u nastavlu, ali nisu imali neku stopostotnu priliku. Na kraju utakmica je završila rezultatom 2:0 za Rijeku, a moglo je biti i uvjerljivije.