LP: Higuain srušio snove Monacu, Juve blizu finala

Julian Finney/Getty Images

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka, Monaco je na Parku Prinčeva poražen od Juventusa sa 0:2.

Nogometaši Juventusa ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka i nose veliku prednost na uzvrat u Torino.

Prvu priliku na utakmici imali su domačini koji su bolje ušli u susret. Lemar je odlično ubacio, a najviši u skoku bio je Mbappe čiji udarac brani Buffon. Dvije minute poslije ponovno Mbappe opasno puca, ali ponovno sjajno brani Buffon. U 19. minuti Lemar ponovno ubacuje u kazneni prostor, a najviše skače Falcao čiji pokušaj brani sjajni Buffon. I onda prva velika prilika za Juventus i odmah pogodak, tako to rade velike momčadi. Monaco je izgubio loptu, a Juve je odigrao brzu kontru, prvo je Dybala petom proigrao Higuaina koji dodaje za Alvesa, koji ponovno petom dodaje za Gonzala Higuaina, a ovaj potonji zabija za vodstvo svoje momčadi. U 38. minuti Pjanić je pokušao iz slobodnog udarca, brani Subašić.

U drugom poluvremenu Monaco prvi prijeti, Falcao se našao u velikoj prilici, ali njegov udarac zaustavlja fenomenalni Buffon. Nakon desetak minuta nastavka i “Stara dama” ima veliku priliku, Marchisio je izašao sam pred Subašića, koji odlično brani njegov pokušaj. I onda u 59. minuti novi gol Juventusa, loptu je neoprezno izgubio Bakayoko, a Alves sjajno pronalazi Higuaina, koji sjajno reagira i pogađa za 0:2. U 70. minuti Jemerson je za domaćine imao dobru priliku, ali nije bio precizan. U 90. minuti posljednja prilika za domaćine, Moutinho je ubacio, Germain dobro skočio, ali sjajni Buffon ponovno brani. Do kraja utakmice Juventus je izdržao napade Monaca i nosi na uzvrat veliku prednosti.

Mario Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Juventus.