LP: Real prošao nakon produžetaka, remi u Leicesteru

VI Images via Getty Images

Nogometaši Real Madrida slavili su nakon produžetaka protiv Reala sa Atletiko Madrida plasirali su se u polufinale Lige šampiona, posle nerešenog rezultata (1:1), koji su ostvarili u revanš meču protiv Lestera.

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Fantastičnu utakmicu su mogli vidjeti gledatelji na Santiago Bernabeu, a Real je na kraju nakon produžetaka slavio sa 4:2.

Gosti su bolje ušli u susret i zaprijetili već u 9. minuti preko Robbena čiji udarac odlazi malo pored gola. Nastavio je Bayern pritiskati, a sljedeću priliku nije realizirao Vidal. Real je prvi puta opasnije zaprijetio u 26. minuti kada Carvajal dobro puca, ali brani Neuer. Do kraja poluvremena još smo vidjeli pokušaj Ramosa, koji je pred samom gol linijom blokirao Boateng.

U drugom poluvremenu nastavilo se ofenzivno s obje strane, a Bayern je dobio u 51. minuti udarac s bijele točke nakon starta Casemira nad Robbenom. Penal je izveo Robert Lewandowski i pogodio za vodstvo “Bavaraca”. Ipak, Real je nakon primljenog gola pritisnuo Bayern, a do gola su došli u 76. minuti kada Casemiro ubacuje za Cristiana Ronalda koji precizno pogađa za 1:1. Samo dvije minute poslije Muller skače u šesnaestercu, lopta pogađa Ramosa koji nenamjerno pogađa vlastitu mrežu. Pred sam kraj regularnih 90. minuta Vidal dobija crveni karton i Bayern će u nastavku igrat s igračem manje.Otišlo se u dramu produžetaka.

U produžecima Real je pritisnuo, a prvi pokušaj imao je Asensio, ali brani Neuer. Ipak, u 105. minuti Real dolazi do pogotka iz evidentnog zaleđa Ronalda, ali sudac se nije oglasio i gol je priznat. Bayern se nakon tog pogotka raspao, a Real je preko Ronalda i Asensia postavio konačnih 4:2.

U drugoj utakmici Atletico je rutinski prošao dalje, odigravši 1:1 u uzvratu na King Power stadionu.

Atletico je prepustio inicijativu Leicesteru koji je morao juriti zaostatak i šansu za pogodak.

Takva taktika isplatila se već u 26. minuti, kada je poslije kontre lopta došla do Felipea Luisa koji je sjajno pronašao na drugoj stativi Saula, a španjolski igrač je udarcem glavom s desetak metara savladao Schmeichela.

Leicesteru su u nastavku trebala čak tri pogotka da prođu dalje.

Usprkos velikoj inicijativi u drugom poluvremenu, 20 šuteva prema golu Atletica, Leicester je postigao samo jedan gol preko Jamiea Vardyja u 61. minuti, a do kraja susreta mreža Jana Oblaka ostala je netaknuta.