UEFA odbacila Tuchelove navode: Pitali smo vas

Champions League 13. tra 201723:59 > 14. tra 2017 0:04
Alex Grimm/Getty Images

Europska nogometna federacija (UEFA) odbacila je navode trenera Borussije iz Dortmunda Thomasa Tuchela da je četvrtfinalna utakmica Lige prvaka, nakon što je prethodno odložena zbog trostruke eksplozije bombe, zakazana za srijedu mimo volje Borussije.

UEFA je u bila u kontaktu sa čelnicima oba kluba i nije dobila informaciju da neki od timova ne žele igrati. Odluka da se utakmica odigra u srijedu donesena je na osnovu suglasnosti oba kluba“, stoji u priopćenju.

Tuchel, ipak, nije zadovoljan zbog toga što je utakmica zakazana samo dan nakon što je napadnut timski autobus.

„Ni u jednom trenutku nismo upitani želimo li igrati. Osjećali smo se bespomoćno. UEFA je odluku donjela u Švicarskoj. Nije bio ugodan osjećaj naći se na terenu nedugo nakon bombaškog napada. Osjećali smo se kao da se radi o jednoj običnoj limenci koja je pogodila naš autobus“, rekao je trener ekipe iz Dortmunda nakon utakmice.

Trener Hoffenheima Julian Nagelsmann smatra da je ’vrlo nesretna okolnost’ to što igrači Dortmunda nisu imali ni 24 sata da se oporave od šoka.

„Mislim da je novoodređeni termin teško pao Borussiji. Sigurno nije moguće igrati relaksirano u takvoj situaciji“.

Ipak, on vjeruje da je i UEFA bila u nezgodnoj situaciji.

Oko 1.000 televizijskih stanica koje plaćaju puno novaca sjedi i čeka novi termin. Ipak, mogli su reći: “Zanemarit ćemo ekonomske interese Lige prvaka i zakazat ćemo utakmicu naknadno”. I ako odluče zakazati utakmicu nekog dana u devet ujutro, kada navijači ne mogu doći, neka ne dođu, što da se radi. Tada ne bi bilo ni televizijskog prenosa, ali bi navijači imali vremena promisliti o napadu koji su preživjeli“, zaključuje Nagelsmann.