"Neka UEFA shvati da nismo životinje"

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Defanzivac Borussije iz Dortmunda Sokratis Papastathopoulos razočaran je odlukom UEFA da se utakmica između Borussije i Monaca, u četvrtfinalu Lige prvaka, igra samo dan nakon terorističkog napada na autobus njemačkog kluba.

Utakmica u Dortmundu je pomjerena sa utorka na srijedu, nakon što je u eksploziji, koja se dogodila u blizini autobusa Borussije, ozljeđen nogometaš Marc Bartra. Za sada još nisu razjašnjeni detalji, ali je jedno lice uhićeno zbog sumnji na terorizam, dok se drugo traži.

Dok se nagađa jesu li za napad odgovorni islamski teroristi ili antinacistički opredeljeni ljevičari, utakmica je na kraju ipak odigrana. Monaco je slavio 3:2, a u defanzivi Dortmunda je svih 90 minuta proveo Sokratis Papastathopoulos, koji smatra da je UEFA pogrešila što se utakmica igrala odmah nakon incidenta.

“Prvo sam sretan što sam živ. Bio je to najteži dan u mom životu i nadam se da se to nikome nikada neće dogoditi. Nakon utorka nisam uopće imao snage razmišljati o utakmici protiv Monaca. UEFA bi trebala razumijeti da nismo životinje. Mi smo ljudi koji imaju obitelj, djecu. Nismo životinje. Sretan sam što su svi igrači i članovi stručnog stožera živi”, itjavio je Grk.

Papastathopoulos je još jednom dodao koliko ga je kompletna situacija potresla.

“Teško je samo izaći na teren i misliti o nogometu, svima nam je bilo teško, a morali smo igrati. Nadam se da je ono što se dogodilo bilo posljednji put. Nitko tko to nije doživio ne može vam reći kako se osjećamo”, bio je uzbuđen Sokratis nakon utakmice u izjavi za ESPN.