LP: Leicester izbacio Sevillu, Juventus rutinski

Catherine Ivill - AMA/Getty Images) Restriction

U uzvratnim utakmicama osmine finala Lige prvaka, Leicester je pobijedio Sevillu 2:0, a Juventus je slavio protiv Porta sa 1:0.

Matteo Ciambelli/NurPhoto via Getty Image

Nogometaši Juventusa slavili su i u uzvratnoj utakmici protiv Porta, pa su s ukupnih 3:0 prošli u četvrtfinale Lige prvaka.

Domaćini su bolje ušli u suret i već u 3. minuti zaprijetili preko Dybale, koji je pucao malo pored gola. U 23. minuti Cuadrado ubacuje u kazneni prostor, a tamo najviše skače Mandžukić, čiji udarac glavom zaustavlja Casillas. Juve je nastavio dominirati, a u 40. minuti i Sandro je pokušao glavom, ali opet brani sjajni Casillas. I onda u 40. minuti trenutak koji je odlučio susret, rukom je u kaznenom prostoru igrao Maximiliano Pereira, sudac je smatrao da je igrao namjerno te mu je dao crveni karton i pokazao na bijelu točku. Penal je izveo Paul Dybala i doveo “Staru damu” u vodstvo.

U drugom poluvremenu Porto kreće s velikom prilikom Soaresa, ali njegov udarac odlazi tik uz vratnicu. Juventus je uglavnom držao loptu i nije želio previše riskirati, a u 60. minuti zaprijetili su preko Higuaina koji je bio malo neprecizan. Do kraja utakmice nije bilo većih prilika i Juventus je s dvije pobjede prošao dalje.

Mario Mandžukić je igrao svih 90. minuta, dok je Marko Pjaca ušao na poluvremenu utakmice.

Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši Leicester Cityja priredili su malo iznenađenje i izbacili Sevillu iz daljnjeg natjecanja.

Nakon što su u prvoj utakmici poraženi sa 2:1, doma su slavili na King Power stadionu sa 2:0 i prošli dalje.

Prvu priliku na utakmici imala je Sevilla, Nasri je lijepo gađao, ali još bolje je obranio Schmeichel. Gostujuća momčad je ponovno zaprijetila u 21. minuti, Sarabija je pucao pored lijeve vratnice. I onda kako to obićno biva, ako ne zabiješ dobiješ. Iz slobodnog udarca je nabacio Mahrez, a najviše je skočio Wes Morgan i doveo “lisice” u vodstvo. Poslije tog pogotka Sevilla se još više otvorila, ali nije uspijela u prvom dijelu ozbiljnije zaprijetiti.

Drugo poluvrijeme počinje velikom prilikom Seville. Nasri je poslao dugačku loptu za Escudera koji dobro puca, ali lopta pogađa gredu. I onda ponovno kazna domaćina i to odmah u sljedećem napadu. Igrala se 54. minuta kada je Marc Albrighton sjajno naciljao i pogodio sami kut za povećanje vodstva svoje momčadi. Sevilla se nakon tog pogotka unervozila, a najnervozniji je bio Samir Nasri koji zarađuje isključenje u 74. minuti. Ipak, u 79. minuti penal za Sevillu nakon što je Schmeichel neoprezno startovao u svom šesnaestercu. Odgovornost je preuzeo N’Zonzi, ali njegov udarac brani Schmeichel i donosi veliku radost svojoj momčadi. Do kraja utakmice nije bilo pogodaka i Leicester uz realno veliku dozu sreće prolazi dalje.