Peticija za ponavljanje utakmice Barca-PSG

Getty Image / Michael Regan

Dojmovi nakon revanš utakmice osmine finala Lige prvaka između Barselone i PSG-a i dalje ne jenjavanju. Navijači Parižana nikako ne mogu prežaliti poraz (6:1) i za njih sporne odluke suca Deniza Aytekina. Zbog toga su na internetu pokrenuli peticiju za ponavljanje utakmice.

Akcija navijača PSG-a je do sada na stranici Change.org privukla više od 200 tisuća potpisa, koji su se složili kako je potrebna još jedna utakmica.

Pokretač peticije u obrazloženju naglašava kako je “sudac Deniz Aytekin ozbiljno oštetio PSG na utakmici protiv Barcelone, te da je španjolskom klubu bio naklonjen prilikom donošenja odluka”.

Barcelona je u prvoj utakmici protiv PSG-a na “Parku prinčeva” poražena sa 4:0 i nazirao se kraj njenom putu u Ligi prvaka. U revanšu je momčad Luisa Enriquea vodila sa 3:1 do 88. minute i bila su joj potrebna još tri gola za prolazak dalje. To se i dogodilo, a strijelci su bili Neymar u 88. i 90+1. iz penala, kao i Sergi Roberto u 90+5. minuti. Njemačkom sucu se “na dušu” stavljaju dva sporna jedanaesterca za Barcelonu (Messi u 50, Neymar u 90+1), a o njegovoj krivici odlučivat će UEFA.