Poražavajuće brojke: Tužna Arsenalova noć

Shaun Botterill, Getty Images

Nogometaši Arsenala su u dvije utakmice osmine finala Lige prvaka poraženi od Bayerna sa 10:2 (dva puta po 5:1), što je neslavni engleskih klubova u play-off fazi europskih natjecanja.

Bavarci su u utorak navečer porazili Arsenal u Londonu, no jedna stvar će biti upisana u povijest, kako je Arsenal prvi klub iz Engleske koji je nokaut fazu završio sa osam golova minusa

Također, Arsenal je prvi put od kako se 2006. godine preselio na “Emirate” na svom terenu primio pet golova. Posljednji put se mreža  toliko puta tresla još 1998. kada su  u prvenstvenoj utakmici izgubili od Chelseaja sa 5:0.

Ekipa Arsena Wengera postala je i prva momčad u povijesti Lige prvaka koja je sedam sezona uzastopno natjecanje u elitnoj ligi završila u osmini finala.

U sezoni 2009/10. u osmini finala su bili bolji od Porta (1:2, 5:0), ali ih je Barcelona zaustavila u slijedećoj rundi (2:2, 1:4).

S druge strane, Bayern je postavio klupski rekord šestim uzastopnim plasmanom u četvrtfinale Lige prvaka. Posljednji put među osam najboljih u Europi nisu bili u sezoni 2010/11, kada su u 1/8 finala poraženi od Intera – 1:0 i 2:3.