LP: Bayern razbio Arsenal, Real preokrenuo Napoli

Chris Brunskill Ltd/Getty Images

U osmini finala Lige prvaka, Bayern Munchen je pobijedio Arsenal sa 5:1, dok je Real Madrid slavio protiv Napolija rezultatom 3:1.

U prvim utakmicama osmine finala nogometne Lige prvaka domaćini su imali odlične nastupe. Bayern je na Allianz Areni pobijedio Arsenal s visokih 5:1, dok je Real Madrid na Santiago Bernabeu slavio sa 3:1.

Bayern i Arsenal su odigrali svoj četvrti međusobni susret u osmini finala Lige prvaka, a Bavarci su sva tri puta prošli dalje. Posljednji puta Bayern je bio bolji 2014. godine kada su ukupnim rezultatom 3:1 prošli dalje. Ovaj puta je gostujući trener Arsene Wenger smatrao da je napokon došlo vrijeme da Arsenal prođe dalje, ali nakon prve utakmice biti će to gotovo nemoguća misija.

Domaćini su ušli bolje u susret i već su u 11. minuti došli do vodstva. Costa je dodao za Robbena, a Nizozemac se u svom karakterističnom stilu oslobodio za udarac i sjajno pogodio za vodstvo Bavaraca. Ipak, Arsenal je bolje zaigrao u nastavku i došao do izjednačenja u 30. minuti. Napadač bayerna Lewandowski napravio je prekršaj u svom šesnaestercu i sudac je pokazao na bijelu točku. Penal je izveo Sanchez i pucao po sredini, Neuer je to sjajno zaustavio, ali lopta se odbija ponovno do Sancheza koji uspijeva ovaj puta pogoditi u prazan dio mreže. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:1.

U nastavku apsolutna dominacija Bayerna i uvjerljiva pobjeda. Prvo je u 53. minuti Lahm odlično ubacio loptu na koju nailazi Lewandowski i glavom zabija gol. Samo tri minute poslije Bayern povečava vodstvo, Lewandowski je ovaj puta asistirao, a Alcantara zabio. Isti igrač u 63. minuti pogađa za 4:1 Bayerna, nakon što je njegova lopta pogodila Koscielnog i promijenila smjer. Konačnih 5:1 za Bayern postavio je Muller u 88. minuti, na asistenciju sjajnog Alcantare.

U drugoj utakmici Real Madrid je na Santiago Bernabeu pobijedio Napoli sa 3:1 i ostvario si lijepu prednost za uzvrat. Ipak, nije sve dobro počelo za domaćine. Napoli je poveo u 8. minuti kada je hamsik poslao loptu za Insignea, a Talijan je iznenadio nespremnog Navasa na golu i zabio pogodak. Real je nakon primljenog gola pritisnuo goste i došao brzo do izjednačenja. Igrala se 18. minuta kada je Carvajal poslao odličnu loptu za Benzemu, a Francuz glavom zabija za izjednačenje.

U drugom poluvremenu domaćini su zaigrali još bolje i došli do još dva pogotka. Prvo je u 49. minuti Ronaldo sjajnom loptom uposlio Kroosa koji prizemnom loptom pogađa donji lijevi kut gola. Pet minuta poslije najljepši trenutak utakmice, Casemiro je sjajno iz prve pogodio gol sa nekih dvadesetak metara od gola. Doimalo se u tim trenucima da je samo pitanje koliko će golova primiti Napoli, ali gosti su izdržali pritisak i sačuvali praznu mrežu do kraja utakmice. Ovaj rezultat je odličan za domaćine, ali radi gola u gostima i Talijani se mogu nadati prolasku dalje.