Brugge bez Dennisa: Bizaran razlog za izbacivanje

REUTERS/Gonzalo Fuentes

Emmanuel Dennis neće biti na popisu za utakmicu u kojem njegov Club Brugge igra dvoboj Lige prvaka protiv Borussije Dortmund. Razlog je potpuno bizaran.

Kako su prenijeli belgijski mediji, Emmanuel Dennis izbačen je iz ekipe i neće igrati utakmicu četvrtog kola Lige prvaka protiv Borussije Dortmund jer je izjurio iz klupskog autobusa zato što nije mogao sjediti tamo gdje je želio.

Nova pravila Club Brugge je za raspored sjedenja u autobusu uveo kako bi se poštovala pravila uvedena zbog suzbijanja širenja pandemije koronavirusa.

Trener Bruggea Philippe Clement potvrdio je da je Nigerijac suspendiran iz disciplinskih razloga kao i da će biti kažnjen zbog svog ponašanja.

“Dennis je zdrav, ali nije na popisu. Nije pratio klupska pravila i to je sve što želim reći na tu temu. Želim se koncentrirati na igrače koji su mi na raspolaganju”, rekao je Clement.

Dennis je u duelu sa Zenitom bio strijelac pobjedonosnog gola za Brugge (2:1).

Club Brugge je nakon tri kola treći u grupi F sa četiri boda. Večeras gostuju Borussiji Dortmund od koje su u prošlom kolu izgubili 3:0.