Lampard odahnuo: Chelsea ovo nije vidio deset godina

Champions League 5. stu 20208:36 > 8:51
(Photo by Ben Stansall - Pool/Getty Images)

Chelsea nije imao problema u Ligi prvaka protiv Rennesa, ali nakon utakmice ne priča se o strijelcima.

Kepa Arrizabalaga je prošlost. Frank Lampard je pronašao vratara, a Chelsea dočekao čovjeka koji mu je donio nešto što nije uspjelo nikome u zadnjih deset godina.

Edouard Mendy zacementirao je svoje mjesto između vratnica Bluesa. Utakmica s Rennesom u Ligi prvaka bila mu je šesta uzastopna u svim natjecanjima da je uspio sačuvati mrežu netaknutom od sedam utakmica u kojima je branio, a tako nešto u povijesti Chelseaja uspjelo je samo legendarnom Petru Čechu.

Da stvar bude još bolja, Mendy je protiv Rennesa imao vrlo emotivnu večer, jer se susreo s bivšim suigračima. Ne zaboravimo kako je senegalski vratar imao vrlo težak početak. Kao što smo već pisali na Sportklubu, prije samo šest godina bio je u redu za nezaposlene, a danas je stup obrane Chelseaja. U kratkom vremenu probio se do najvećih visina, a ovo je tek početak.

Mendy je stigao kao peto pojačanje londonskog kluba u novoj sezoni, a malo tko je vjerovao da će biti i jedno od najboljih.