Goropadni Milan gazi sve po redu, Englezi sigurni

Champions League 22. lis 202023:34 > 23:45
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

U susretu 1. kola H skupine Europske lige Milan je na gostovanju pobijedio Celtic sa 3-1, dok je u dvoboju iz iste skupine Lille u Pragu porazio Spartu sa 4-1. Pobjede su ostvarili i Tottenham, Leicester City, Villarreal i Braga.

Milan je bez i dalje ozlijeđenog Ante Rebića uspješno preskočio gostovanje kod Celtica. “Rossoneri” su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Krunića (14) i Brahima Díaza (42), smanjio je Elyounoussi u 76. minuti, da bi Hauge u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio tri boda za talijanski sastav.

U drugom susretu Lille je porazio prašku Spartu sa 4-1. Sjajnu predstavu pružio je trostruki strijelc Yazıcı (45, 60, 75), a među strijelce se upisao i Ikone (66). Za češki sastav, koji je od 23. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Krejčija, zabio je Dočkal (46). Domagoj Bradarić je igrao do 76. minute za Lille.

Tottenham je u susretu J skupine pobijedio LASK sa 3-0 golovima Lucasa Moure (18), Andradea (27-ag) i Son Heung-Mina (84), dok je Royal Antwerp na gostovanju porazio Ludogorec sa 2-1.

Uvjerljiv je bio i Leicester City u skupini G porazivši Zorju sa 3-0. Golove su zabili Maddison (29), Barnes (45) i Iheanacho (67). Za goste je cijeli susret igrao Hrvat Lovro Cvek.

U drugom susretu iz ove skupine Braga je identičnim rezultatom porazila AEK. Galeno (44), Paulinho (78) i Ricardo Horta (88) zabili su za portugalski sastav. Marko Livaj je za goste igrao zadnjih pola sata.

Villarreal je u sjajnom dvoboju iz skupine I porazio Sivasspor sa 5-3.

Kubo (13), Bacca (20), Foyth (57) i Paco Alcacer (74, 78) su zabili za “Žutu podmornicu”, dok su strijelci za turski sastav bili Kayode (33), Yatabare (43) i Gradel (64).

Alexander Hassenstein/Getty Images

U drugom susretu Maccabi Tel-Aviv je bio bolji od Karabaga sa 1-0, a gol odluke zabio je Cohen u 10. minuti. Filip Ozobić je igrao za goste do 80. minute.

Hoffenheim je u dvoboju L skupine pobijedio Crvenu zvezdu sa 2-0, a strijelci su bili Baumgartner (64) i Dabour (90+3). Andrej Kramarić je izvan stroja zbog koronavirusa.