Griezmann poludio zbog sramote koja potresa Španjolsku

Champions League 22. lis 20208:29 > 8:36
(Photo by Octavio Passos/Getty Images)

Antoine Griezmann je žestoko reagirao zbog rasističkog članka kontroverznog kolumnista Salvadora Sostrea o Ansuu Fatiju.

Tijekom cijelog dana društvenim mrežama provlačio se članka Salvadora Sostrea objavljen na ABC-u. U njemu je kontroverzni kolumnist komentirao pobjedu Barcelone u Ligi prvaka i govorio o Fatiju s raznim rasističkim usporedbama, na što je reagirao Antoine Griezmann.

Francuski napadač objavio je Tweet u kojem ističe kako je ”Ansu izuzetan dječak koji zaslužuje poštovanje kao i svako ljudsko biće. Ne rasizmu i ne bezobrazluku”.

Griezmannova poruka je za nekoliko minuta postala viralna te je dobio podršku sa svih strana, a pravna služba Barcelone pokrenula je tužbu protiv Sostrea zbog rasizma.

U svom članku Sostre je među ostalom naveo kako ”Ansuov trk liči na gazelu, vrlo mladu i crnu koju ste iznenada vidjeli kako trči. Slika džungle u srcu grada”.