Real upisao novi šokantni poraz, Modrić oduševio golom

Champions League 21. lis 202020:49 > 20:57
Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Veliko iznenađenje u prvom kolu grupne faze Lige prvaka priredio je Šahtar koji je večeras u gostima pobijedio Real Madrid sa 3:2.

Jasno je da je Real bio veliki favorit u ovom dvoboju, ali Šahtar je od samog početka pokazao da nije doputovao u Madrid s bijelom zastavom bez obzira na izostanak čak deset igrača zbog koronavirusa.

Šahtar je poveo u 29. minuti kada je Korniienko asistirao za Tetea koji je savladao Courtoisa za 0:1. Samo četiri minute kasnije gosti su zabili i drugi gol. Nakon šanse za goste loptu je nespretno zakačio Varane i poslao je u svoju mrežu za 0:2.

No, tu nije bilo kraj bruke kraljevskog kluba. Shakhtar je u 42. minuti zabio i treći gol. Nakon odlične akcije Tete je uposlio Solomona koji je sjajno pogodio za 0:3 i kraj prvog poluvremena kakvo nitko nije očekivao.

U drugom poluvremenu Real Madrid je krenuo po preokret iako je to djelovalo nemoguće nakon izdanja u prvom dijelu. No, veoma brzo Kraljevi su uspjeli smanjiti na 1:3 kada je fantastičan gol u 54. minuti zabio Luka Modrić.

Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Samo pet minuta kasnije na semaforu je bilo 2:3. Zidane je u igru umjesto Jovića uveo Viniciusa Juniora koji je nakon svega desetak sekundi na terenu uspio da ukrade loptu jednom od igrača gostiju i zabije gol za 2:3.

Tada se očekivalo da će Kraljevi krenuti svim silama po izjednačenje. No, Šahtar se uspio obraniti.

Real Madrid je u posljednjoj minuti uspio postići gol za 3:3 preko Valverdea, ali je isti opravdano poništen jer je Vinicius Junior bio u zaleđui smetao je vrataru gostiju.

U istom terminu večeras su igrali Salzburg i Lokomotiv iz Moskve, a ovaj susret završen je 2:2. Gosti su poveli golom Edera, ali su potom Szoboszlai i Junuzović donijeli preokret Salzburgu.

Ipak, Lokomotiv je uspio da dođe do jednog boda golom Lisakovicha u 75. minuti utakmice za konačnih 2:2. Naš Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu za Lokomotiv.