Champions League 20. lis 202022:54 > 23:03
(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Završili su i prvi večernji dvoboji Lige prvaka

Derbi večeri odigran je u Parizu gdje su se sastali PSG i Manchester United, dvije ekipe koje su bile poprilično oslabljene, no svejedno veliki broj zvijezda na obje strane  bio je na Parku Prinčeva.

PSG je bio favorit, no Manchester United je pokazao pravo lice. Vodeći gol momčad Ole Gunnara Solskjaera postiže u 23. minuti. Anthony Martial je izborio penal, a Bruno Fernandes pogodio i to iz drugog pokušaja. Prvo mu je Keylor Navas obranio udarac, no sudac je vratio jer je upravo Navas izašao s gola prije nego je Fernandes šutirao.

Sjajno je bilo u nastavku, redale su se šanse na obje strane, a PSG je u 55. minuti došao do izjednačenja. Anthony Martial je nesretno zatresao vlastitu mrežu i na taj način donio dodatno uzbuđenje na terenu.

Nakon tog gola veliki broj izrazitih prilika, da bi Marcus Rashford u 87. minuti postigao lijep gol za pobjedu Uniteda, koji je večeras zaista istu i zaslužio.

U istoj grupi Leipzig je ugostio Bašakšehir, a Nijemci su dobili bez puno muke. Angelino je s 2 gola u 20 minuta donio njemačkoj ekipi tri boda.

Dosta čvrsto i neizvjesno bilo je u grupi E. Ogled Chelseaja i Seville protekao je bez pogodaka, dok su Rennes i Krasnodar odigrali 1:1. Domaćin je poveo golom Guirassyja iz penala u 56. minuti, ali samo tri minute nakon toga Ramirez je postavio konačnih 1:1.

Lazio je u Rimu u Grupi F slavio protiv Borussije s 3:1.  Golijadu je otvorio Immobile u šestoj minuti, da bi autogolom Hitza u 23. Lazio otišao na dva gola prednosti. U nastavku još dva gola. Najprije je Haland smanjio u 71. da bi Akpa-Akpro pet minuta kasnije pogodio za konačnih 3:1.

U grupi G Barcelona je potvrdila ulogu velikog favorita protiv Ferencvaroša i petardom ispratila Mađare s Camp Noua, završilo je 5:1. Za Barcu su pogađali Messi, (penal) Fati, Coutinho, Pedri i Dembele, dok je počasni gol za goszte zabio Kharatin s bijele točke.