Emilio Andreoli/Getty Images

23.09.2020 | 23.08 > 23:11

LP: Ferencvaroš vodio pa se na kraju spašavao

Ferencvarosi TC

Ludu utakmicu gledali smo u norveškom Moldeu, gdje je Dinamov 'krvnik' imao sve u svojim rukama, no na kraju je završilo remijem

Nogometaši Ferencvaroša, koji su izbacili zagrebački Dinamo iz Lige prvaka, u prvom susretu play-offa na gostovanju kod Moldea su odigrali 3-3 nakon što su vodili sa 2-0.

Mađarski prvak je vodio 2-0, Norvežani su okrenuli rezultat s tri gola, no gosti su u samoj završnici uspjeli izboriti remi za uzvrat u Budimpešti.

Ferencvaroš je poveo već u sedmoj minuti golom Francka Bolija na asistenciju Endrea Botke. Domaćin je mogao izjednačiti u 15. minuti, no Leke James je pucao pored gola. U 53. minuti bilo je 2-0, a pogodak, baš kao i Dinamu, zabio je bivši igrač Lokomotive Myrto Uzuni. Ponovo je asistent bio Botka. Samo tri minute kasnije Molde je smanjio preko Jamesa, da bi Magnus Wolff Eikrem u 65. minuti izjednačio na 2-2.

Martin Ellingsen je u 83. zabio za veliki preokret, no u 87. minuti je španjolski sudac Carlos del Cerro Grande dosudi kazneni udarac zbog igranja rukom, a precizan je bio Igor Kharatin.

Kijevski Dynamo je na gostovanju pobijedio Gent sa 2-1 načinivši veliki korak prema plasmanu u Ligu prvaka. Ukrajinci su stigli do prednosti u 9. minuti preko Vladislava Supriage, a izjednačio je Tim Kleindienst u 41. minuti nakon ubačaja iz kornera. U nove probleme domaćin je stigao u 53. minuti kada je Roman Bezus zaradio crveni karton. S igračem više Dynamo je pritisnuo i u 79. minuti golom Carlosa de Pene izboriti pobjedu.

Olympiakos je teškom mukom slomio ciparsku Omoniju sa 2-0 golovima Mathieua Valbuene (69-11m) i Youseffa El Arabija (90+2). U utakmicama igranim u utorak pobjede su upisali Krasnodar i RB Salzburg, dok je susret između praške Slavije i Midtjyllanda završio bez pogodaka.

Austrijski prvak je sa 2-1 slavio na gostovanju u Tel Avivu kod Maccabija, dok je Krasnodar na svom terenu svladao PAOK sa 2-1. Uzvratne utakmice su na rasporedu 30. rujna.