LP: Novi poraz Dinama, rekord u Dortmundu

Champions League 22. stu 201622:38 > 22:44
Stipe Mayic/Anadolu Agency/Getty Images

Nogometaši Dinama u susretu su 5. kola skupine H Lige prvaka pretrpjeli i peti poraz izgubivši u Maksimiru od Lyona sa 0-1

Strijelac jedinog gola bio je Alexandre Lacazette u 72. minuti.

Ovim porazom Dinamo je izgubio i teoretske izglede za nastavak igranja u europskim kupovima na proljeće. Ostao je posljednji bez bodova, dok treći Lyon sada ima sedam bodova. Osim što nije osvojio niti bod, Dinamo nije postigao niti jedan pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

Dinamo je u svojoj posljednjoj ovosezonskoj europskoj domaćoj utakmici odigrao ravnopravno prvo poluvrijeme protiv momčadi iz vrha francuske lige, ali u nastavku je hrvatski prvak bio u potpunosti nadigran. Tijekom prvih 45 minuta Dinamo je uputio sedam udaraca prema golu Lyona, a u drugom poluvremenu niti jedan.

Nogometaši Real Madrida, Juventusa, Bayera iz Leverkusena i Monaca osigurali su plasman u 1/8 finala Lige prvaka u skupinama E, F, G i H, dok su Borussia Dortmund i Legija odigrali utakmicu s naviše golova u povijesti natjecanja – 8:4!

Nevjerojatnu večer na “Westfalenu” obilježio je i povratak Marka Reusa. Njemački reprezentativac je prvu utakmicu ove sezone okrunio sa tri gola i asistencijom. U prvih 25 minuta viđeno je čak pet golova, što se nikada do sada nije dogodilo u utakmicama Lige prvaka.

Također, nikada se nije dogodilo da u prvom poluvremenu bude postignuto sedam pogodaka. Dortmund je postao i prva momčad koja je postigla pet golova za poluvrijeme od travnja 2015, kada je Bayern napunio mrežu Porta. Također, Tomas Tuchel je prvi njemački trener uz Jürgena Klinsmanna neporažen u prvih pet utakmica CL.

Real Madrid je s igračem više jedva došao do trijumfa u Lisabonu – 2:1. Gol odluke postigao je Karim Benzema u 87. minuti. Dortmund i Real će u posljednjem kolu odlučiti koji klub će iz ove skupine s prve pozicije dočekati osminu finala.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, baš kao i Kovačić koji je u 65. minuti ‘požutio’.

Monaco je pobjedom protiv Tottenhama osigurao prvo mjesto, dok je Tottenham ispao, jer ima tri boda manje i lošiji međusobni skor od Bayera, koji je danas u Moskvi remizirao sa CSKA.

Između izjednačujućeg gola Harryja Kanea iz penala i vodstva Monaca od 2: 1 prošlo je samo 39 sekundi.

Leicester je konačno primio gol, ali je pobjedom protiv Club Bruggea potvrdio čelnu poziciju u skupini G prije osmine finala.

Juventus je kao gost svladao Sevillu sa 3-1 i tako osigurao prolazak u osminu finala. Treći pogodak za Juventus postigao je hrvatski napadač Mario Mandžukić u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.