KOMENTAR Mnogima bi se nakon ovoga zatresla stolica!

Champions League 16. ruj 202021:11 > 21:17
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Hrvatski prvak ove sezone ipak neće igrati u skupinama Lige prvaka. Nakon onoga što smo vidjeli protiv rumunjskog, a sada i mađarskog prvaka, možda je tako i bolje.

PIŠE: Ivan Blažević

Teško je uopće nešto suvislo napisati nakon ovakve predstave. Blijeda igra, bez konkretne ideje kako ugroziti suparnička vrata, ili barem bez provedbe te ideje u djelo. Ništa bolje nije bilo ni protiv Cluja, ali ondje je ‘modre’ spasio čudotvorac na vratima Livaković. Ovoga puta, usprkos njegovom sjajnom izdanju u reprezentativnom dresu, to nije uspio.

Dinamo je imao premoć u udarcima na vrata (14:8), imao je premoć i u udarcima iz kuta (8:5), ali ovog puta to jednostavno nije bilo dovoljno. Mađari su na samom startu utakmice pokazali da će biti tvrd orah, šokirali su ranim pogotkom, i ‘modri’ se nisu uspjeli vratiti u ravnotežu.

Mnogo pohvala sipat će Mađari na račun donedavnog člana Lokomotive Myrta Uzunija, a zaslužio je i naše. Vidjelo se da Dinamo Albancu predstavlja motiv više, njegova hitrina, okomitost i gotovo ratnički pristup bili su pravi primjer cijeloj momčadi i Mađarima bi se u nogometnim okvirima skromnih 1.8 milijuna eura, koliko su platili za njegove usluge, na kraju mogli višestruko isplatiti.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Reakcija Gvardiola i Dilavera kod drugog pogotka, kad je upravo spomenuti Albanac krasno pobjegao tom dvojcu i poentirao kraj Livakovića, bila je samo sukus cijelog susreta po pitanju Dinamove zadnje linije. Vezni red nije bio ništa bolji, Dinamovi igrači u određenim su razdobljima izgledali kao da prvi put igraju skupa. Dvojac od kojeg se najviše očekivalo posebno se ističe. Nisu ni Majer ni Oršić ni jednom teško pogriješili, nisu bili nevidljivi i nisu bili bez želje ili volje, ali jedno je sigurno – Majer i Oršić mogu i moraju dati više! Barem ako Dinamo ove sezone planira ostaviti ikakav trag u Europi. Nije uostalom, prvi navedeni bez razloga zamijenjen već u 60. minuti. Bez njihova učinka, izostao je i onaj fantastičnog strijelca Brune Petkovića, koji je nekoliko puta pokušao riješiti situacije svojim karakterističnim solo prodorima, ali obrana Ferencvaroša bila je na mjestu.

Alexander Hassenstein/Getty Images

Zoran Mamić? Pokušavao je mlađi brat gazde, vukao je poteze, nervozno šetao uz aut-liniju od samog starta utakmice, ali nije pomoglo. Bez obzira na silne promjene u Dinamu, na odlazak nekih važnih igrača, jednostavno ostaje dojam da Zoki nekako nije bio spreman za ovu razinu i da nije bio na razini zadatka. Dinamu je ostala Europska liga, ali je li to dovoljno za klub ovakvog renomea, za klub koji je prošle sezone bio na rubu prolaska u nokaut fazu Lige prvaka? Mnogim trenerima bi se nakon ovog neuspjeha opasno zatresla stolica, hoće li i Mamiću?