Mađari kobni po prvi put, Dinamo ispao iz Lige prvaka

(Photo by Laszlo Szirtesi/Getty Images)

Modri nisu imali sreće u Budimpešti, nakon 90 minuta bolji je bio Ferencvaroš

Nogometaši zagrebačkog Dinama prvi put u svojoj povijesti u Europi su ispali od nekog mađarskog kluba.

Do sada su sedam puta su igrali protiv Mađara i svih sedam puta prošli dalje. Tri puta su izbacili MTK, dva puta Ferencvaros, a po jednom ZTE i Gyor.

Međutim, pobjedničku seriju “Modrih” prekinuo je Ferencvaroš koji je tako uzvratio hrvatskom prvaku za lanjski poraz, također u 3. pretkolu Lige prvaka.

Bili su bolji sa 2:1. Mađarski klub je iz prve šanse poveo preko Lovrencsicsa, dok je u 23. minuti Uzuni zabio autogol. Međutim, bivši igrač Lokomotive se iskupio u 65. minuti kada je zabio za konačnih 2:1.

Kad je riječ o prvom susretu prošle godine 1:1, Dinamo je poveo golom Danija Olma u 7. minuti, a izjednačio je David Siger u 59. minuti. No, u uzvratu su “Modri” briljirali u Budimpešti ostvarivši pobjedu 4:0, a strijelci su bili Arijan Ademi (16), Bruno Petković (47), Olmo (55) i Amer Gojak (79).