Dinamo nikad nije izgubio od Ferencvaroša

Champions League 31. kol 202013:09 > 13:12
GNK Dinamo Zagreb

Nogometaši Dinama će po peti put u povijesti igrati protiv Ferencvarosa u europskim klupskim natjecanjima, a drugu godinu zaredom mađarski prvak je jedna od momčadi koja se zagrebačkom klubu našla na putu u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

U dosadašnja četiri dvoboja Dinamo je triput pobijedio, a jedan je dvoboj završio bez pobjednika.

Na putu prema grupnoj fazi Lige prvaka u prošloj sezoni, Dinamo je u 3. kolu kvalifikacija igrao protiv Ferencvarosa. U prvoj utakmici na Maksimiru rezulat je bio 1-1. Strijelac za Dinamo bio je Dani Olmo, a za Mađare David Siger.

U uzvratu na Groupama Areni bilo je 4-0 za momčad pod vodstvom Nenada Bjelice, a golove su postigli Arijan Ademi, Bruno Petković, Dani Olmo i Amer Gojak.

Prije tih obračuna Dinamo i Ferencvaros su se borili za ulazak u finale Kupa velesajamskih gradova u sezoni 1962./63. U Budimpešti je bilo 1-0 za Dinamo, a u uzvratu 2-1. Zagrepčani su u finalu u dvije utakmice poraženi od Valencije. (h)