KRAJ! Bayern je po šesti put prvak Europe!

Champions League 23. kol 202020:30 > 20:33
Alexander Hassenstein, Getty Images

Nogometaši Bayerna pobjedom protiv PSG-a osvojili su šesti naslov prvaka Europe!

95′ KRAAJ! Bayern je po šesti put na vrhu Europe, ostalo je 1:0, a jedini strijelac bio je Kingsley Coman!

92′ Kakva šansa za PSG, Veratti je izbacio Mbappea, ovaj proigrao Neymara, a oštar centaršut Brazilca u peterac nije uspio u mrežu skrenuti Choupo-Moting

90′ Mbappe je ostao sam pred Neuerom, skinuo je to njemački vratar, ali ionako je bilo zaleđe

84′ Coutinho je tukao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi tik pored desne vratnice Navasa

80′ Pao je malo ritam utakmice, Tuchel radi dvije izmjene, Choupo-Moting i Kurzawa ulaze, Di Maria i Bernat izlaze

73′ Stišće sada PSG, fenomenalnu loptu je poslao Neymar u prostor za Mbappea, ovaj je driblingom u šesnaestercu izbacio dvojicu igrača, ali bilo je pregusto da bi izborio udarac

70′ Još jedna strašna lopta Di Marije, Marquinhos je došao naprijed i pucao sa šest metara, no ponovno se ispriječio večeras sjajni Manuel Neuer

68′ Flick mijenja oba krila – Gnabry i strijelac Coman izlaze iz igre, a ulaze Coutinho i Perišić

63′ Bayern traži rješenje utakmice, prvo je Kimpembe očistio jednu oštru loptu za Lewandowskog iz peterca, a zatim je Coman još jednom uletio na centaršut Kimmicha, ali njegov šut očistio je Silva ispred gol-linije

59′ GOOOL! Poveo je Bayern, Kimmich je precizno ubacio, Thiago Silva je ispao u šesnaestercu, a Coman glavom sjajno pogodio!

52′ Zaiskrilo je na početku drugog dijela, Gnabry je s leđa pokosio Neymara nakon čega je došlo do naguravanja na Luzu, a Nijemac je dobio žuti karton, javnu opomenu dobio je i Paredes

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Kraj prvog dijela

45′ Odlično su kombinirali Di Maria i Mbappe, na kraju je Francuz pucao sa 6,7 metara, ali šut je bio slab i bez problema je to uhvatio Neuer

40′ Jedno razdoblje velike borve za loptu na sredini terena, nitko ne uspijeva izboriti šansu

31′ Još jedna šansa za Lewandowskog, u padu je dohvatio jedan težak centaršut između dvojice stopera PSG-a, pucao iz velike blizine posred vrata, ali Navas je obranio taj udarac. A evo i jedan podsjetnik koliko je Poljak učinkovit ove sezone

29′ Strašan šut Herrere nakon odbijene lopte iz slobodnog udarca, lopta se odbila od Goretzke, ali sudac Orsato propustio je dosuditi korner Francuzima

24′ Strašno su brzi Parižani u kontri, četvorica su ih se sjurila prema kaznenom prostoru Bavaraca, na kraju je pucao Di Maria slabijom desnom nogom, ali gađao je preko vrata

22′ Uzvratio je odmah Bayern, krasno je primio loptu Lewandowski, iz okreta pucao, ali njegov udarac pogodio je vratnicu

18′ Velika šansa za PSG, Neymar je pucao s lijeve strane šesanaesterca, ali Neuer je upisao fantastičnu obranu

6′ Žestok je pritisak Bayerna na početku susreta, Thiago je opalio s 20ak metara nakon dodavanja Lewandowskog, ali bio je vrlo neprecizan

1′ Počela je utakmica

Nikada susret ove dvije momčadi nije završio remijem, a igrali su osam puta. Tradicija nalaže da ćemo i danas vidjeti ponešto pogodaka na stadionu Luz

Igrači izlaze na teren, sudac ove utakmice bit će Talijan Daniele Orsato

TIJEK SUSRETA:

Parižanima su se godine ulaganja multimilijunskih iznosa konačno isplatile i po prvi put igraju najveću utakmicu europskog nogometa dok Bayern s druge strane, ima priliku po šesti put donijeti kući uhatu kantu.

Treneri Thomas Tuchel i Hansi Flick objavili su i početne sastave:

PSG: Navas; Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – Herrera, Marquinhos, Paredes – Di Maria, Mbappé, Neymar.

Bayern: Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Alcantara, Goretzka – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.