LP: Bayern ponizio Barcelonu s osam komada u mreži!

Champions League 14. kol 202023:17 > 23:19
(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Nogometaši Bayerna iz Muenchena u četvrtfinalu su Lige prvaka na stadionu Luz u Lisabonu deklasirali Barcelonu sa 8-2 (4-1), a jedan od strijelca za njemačkog prvaka bio je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Perišić je postigao pogodak za vodstvo Bayerna od 2-1 u 21. minuti kada je odlično pratio akciju Gnabryja, pravodobno utrčao u prazan prostor na lijevom krilu, a zatim snažnim prizemnim udarcem sa 10-ak metara svladao Ter Stegena.

Po dva gola za Bayern postigli su Thomas Mueller (4, 31) i Philippe Coutinho (85, 89), a po jednoga su dodali Gnabry (28), Kimmich (63) i Lewandowski (82), dok su golove za Barcelonu postigli Alaba (7-ag) i Suarez (57).

Perišić je igrao za Bayern do 67. minute, dok je Ivan Rakitić ostao na klupi Barcelone.

Susret dva peterostruka europska prvaka očekivao se s najvećim nestrpljenjem od svih četvrtfinalnih dvoboja Lige prvaka, no u Lisabonu je igrao samo Bayern. Osim što je postigli osam pogodaka Bavarci su imali još nekoliko odličnih prilika koje su propustili.

Samo otvaranje dalo je nagovijestiti kako bi prazni Luz mogao svjedočiti golijadi, nakon sedam minuta rezultat je bio 1-1. Bayern je poveo u 4. minuti preko Muellera, Perišić je pprobio lijevo krilo, vratio loptu Muelleru na 20-ak metara, uslijedilo je dvostruko proigravanje s Lewandowskim i rutinska završnica. Tri minute potom Barcelona je stigla do sretnog izjednačenja, Pique je izbacio Albu na lijevoj strani, a na njegovo prizemno poigravanje natrčao je Alaba te s vrha kaznenog prostora lobao svog vratara Neuera.

getty images/david ramos

Susret je praktički bio odlučen sredinom prvog poluvremena kada je Bayern u 10 minuta postigao tri gola. Prvo je Perišić zabio za 2-1, a zatim je Bayern udario preko najslabije karike Barcelonine obrane Lengleta. U 28. minuti Goretzka je prebacio Lengleta komu se iza leđa prikrao Gnabry i utrčao u 16-erac te povisio na 3-1. Tri minute potom Mueller je pretekao Lengleta na prizemni ubačaj Kimmicha i s vrha peterca poslao još jednu loptu iza Ter Stegena.

Nadu Barceloni nakratko je početjom nastavka vratio Suarez sjajnom individualnom akcijom u 57. minuti kada se odlično oslobodio Boatenga i svladao Neuera. No, u 63. minuti Bayern je opet imao tri gola prednosti, Davies se poigrao sa Semedom na lijevom krilu, prošao uz gol-aut liniju do peterca, a zatim uposlio Kimmicha koji je s pet metara pogodio prazan gol.

U samoj završnici u igru je ušao i igre gladni Coutinho koji je u 15 minuta provedenih na terenu upisao asistenciju i dva gola. Prvo je u 82. minuti pogodio Lewandowskog koji je s dva metra glavom samo spustio loptu u mrežu, da bi u 85. i 89. minuti sam poentirao protiv svog bivšeg kluba.

Bayern će u polufinalu 19. koloovoza također u Lisabonu igrati protiv pobjednika posljednjeg četvrtfinala u kojemu će se u subotu sastati Manchester City i Lyon.

U prvom polufinalu 18. kolovoza igrat će Paris SG i RB Leipzig.