Leipzig u polufinalu Lige prvaka, čeka ih PSG!

Getty Images

U drugoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, Leipzig je pobijedio Atletico Madrid rezultatom 2:1!

Nogometaši Leipziga plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u četvrtak u četvrtfinalu završnog turnira u Lisabonu na stadionu Jose Alvalade svladali Atletico Madrid s 2-1, pogocima bivšeg Dinamovca Danija Olma (51) i američkog veznjaka Tylera Adamsa (88), dok je strijelac za Atletico bio Joao Felix u 71. minuti iz penala.

I bez svog najboljeg strijelca Tima Wernera, koji je otišao u Chelsea, Leipzig je pod trenerskom palicom 33-godišnjeg trenera Juliana Nagelsmanna uspio dobiti favorizirani Atletico. U utakmici s malo šansi u prvom poluvremenu vrijedi izdvojiti priliku Atleticova veznjaka Carrasca u 13. minuti, ali vratar Gulacsi odlično je reagirao.

No, u drugom poluvremenu ipak je došlo do raspleta. U 51. minuti Leipzig je poveo nakon lijepe akcije u kojoj je Sabitzerov ubačaj glavom u mrežu pospremio Dani Olmo.

Najskuplji igrač Atletica Joao Felix ušao je u igru u 58. minuti, a u 71. je zabio iz penala, kojeg je sam izborio nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio branič Leipziga Klostermann.

I odlučujući pogodak zabio je džoker s klupe, 21-godišnji američki veznjak Tyler Adams, koji je zaigrao od 72. minute. Adams se proslavio u 88., kada je pucao sa 18 metara, lopta je okrznula igrača Atletica promijenila je smjer i završila u mreži za konačnih 2-1.

Trener Atletica nije mogao računati na hrvatskog reprezentativca Šimu Vrsaljka i argentinskog napadača Angela Correu, koji su zaraženi koronavirusom, dok je Dani Olmo za Leipzig igrao do 83. minute.

Leipzig će u polufinalu 18. kolovoza igrati protiv Paris Saint-Germaina, koji je eliminirao talijansku Atalantu s 2-1. U preostala dva četvrtfinalna susreta sastaju se Barcelona – Bayern (petak, 21 sat), te Lyon – Manchester City (subota, 21 sat)

LEIPZIG – ATLETICO 2-1

LEIPZIG: Gulacsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Laimer (Adams 72), Sabitzer (Mukiele 90+2), Kampl, Angelino – Dani Olmo (Schick 83) – Poulsen, Nkunku (Haidara 83).
ATLETICO: Oblak – Trippier, Savić, Gimenez, Renan Lodi – Koke (Felipe 90+2) , Herrera (Joao Felix 58), Saul, Carrasco – Llorente, Diego Costa (Morata 72).
STRIJELCI: 1-0 Dani Olmo (51), 1-1 Joao Felix (71-pen), 2-1 Tyler Adams (88).
SUDAC: Szymon Marciniak (POLJ)
STADION: Jose Alvalade