Lyon izbacio Juventus, City bolji od Modrićeva Reala

GT

Manchester City i Lyon prošli su u četvrtfinale Lige prvaka. Građani su pobijedili Real Madrid i u uzvratu na svom stadionu (2:1), dok je Juventus slavio protiv Lyon kod kuće istim rezultatom, ali to nije bilo dovoljno za prolaz u četvrtfinale.

Paolo Rattini/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja probili su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnoj utakmici odigranoj pred praznim tribinama stadiona Etihad svladali gostujući Real Madrid sa 2-1 (1-1), istovjetnim rezultatom kojim su slavili i u prvoj utakmici odigranoj prije pet mjeseci u Španjolskoj.

Manchester City je poveo već u 9. minuti pogotkom Raheema Sterlinga nakon velike pogreške Realova braniča Raphaela Varanea. Madriđani su izjednačili u 28. minuti, a strijelac je bio Karim Benzema. Nakon nove pogreške Varanea Manchester City je u 68. minuti poveo sa 2-1, a strijelac je bio Brazilac Gabriel Jesus.

Manchester City će u četvrtfinalu Lige prvaka igrati protiv Lyona koji je iznenađujuće izbacio Juventus. Dvoboj je na rasporedu u subotu, 15. kolovoza (21 sat), a bit će odigran na stadionu Jose Alvalade u Lisabonu na kojem svoje domaće utakmice igra Sporting.

Francuski Lyon izbacio je Juventus Maurizija Sarrija, čija je trenerska sudbina zapečačena ispadanjem iz Lige prvaka. Lyon je sačuvao prednost iz prve utakmice, a ključnim se pokazao pogodak Depaya već u 12. minuti. Ronaldo je postigao dva gola, ali Lyon se pokazao u Torinu kao organiziranija ekipa.

Shaun Botterill, Getty Images

Iako su zadnjih pet mjeseci odigrali tek jednu natjecateljsku utakmicu, Francuzi su počeli hrabro i u 12. minuti došli do vrijednog gola u gostima. Bentancur je srušio Aouara, a sudac Zwayer uz pomoć VAR-a dosudio penal, iz kojeg je Nizozemac Memphis Depay “panenkom” doveo Lyon u vodstvo. Juve nije dobro reagirao na šokantni zaostatak, ali je ipak u 43. minuti došao do poravnja iz dvojbenog kaznenog udarca. Depay je sada bio tragičar jer je igrao rukom, a Cristiano Ronaldo ne griješi s 11 metara.

Drugi dio je počeo vrlo nervozno, a u 60. minuti Ronaldo je odapeo s 30-tak metara i pogodio same rašlje. Bio je to njegov ukupno 25. gol u osmini finala Lige prvaka. U 79. minuti sudac Zwayer je putem VAR-a provjeravao novi mogući penal za Lyon nakon što je srušen Dembele, no igra je nastavljena. Šest minuta prije kraja ozlijedio se veliki Juveov adut Dybala, koji je ušao u igru u 70. minuti.

Dokraja je Juventus pokušavao, ali su se njihovi stihijski napadi razbijali o čvrtsu obranu Francuza, koji će tako imati čak dva predstavnika u četvrtinalu, iako su oni bili jedini koji nisu nastavili prvenstvo od svih Liga petice.

90′ Kraj i u Torinu, Lyon je napravio veliko iznenađenje i izbacio jednog od najvećih favorita Lige prvaka, Juventus!

90′ Gotovo je na Etihadu, ManCity pobijedio je 2:1 i ušao u četvrtfinale!

90′ ŠEST MINUTA igrat će se još u Torinu! Juventusu je potreban samo još jedan gol.

78′ Igra se zaustavila što vjerojatno znači da je sudac Felix Brych dobio informaciju putem slušalice jer sada pokazuje da će provjeriti mogući penal koji je tražila momčad Lyon koristeći VAR tehnologiju. Ovo bi moglo biti zanimljivo! Nakon VAR pregleda sudac pokazuje da NEMA PENALA za momčad Lyon i igra se može nastaviti.

77′ Veliku priliku za hat-trick i ukupnog vodstva za svoj klub propušta Ronaldo. Bio je najviši u skoku nakon kornera i sam s pet metara šutirao glavom preko gola. Ostaje 2:1 za Juventus, a treba mu još jedan gol.

69′ GOL! Strašna pogreška je dovela do gola. Obrambeni igrač je izgubio loptu, a Raheem Sterling (Manchester City) ju je pokupio i spremio u mrežu, te promijenio rezultat na 2:1. Realu sad trebaju 2 gola za prolaz.

64′ Benzema je imao odličnu priliku za Real, ali je šutirao točno u Edersona.

60′ Evo malo nogometne magije! Cristiano Ronaldo primio je precizan pas i pucao u desne rašlje. Golman je bio nemoćan, lopta se od stative odbila u mrežu. Juventus vodi 2:1!

54′ Nova velika prilika za Manchester City. Casemiro je pogriješio, dodao loptu u noge Walkeru, ona dolazi do Fodena, koji je sjajno otvorio situaciju za Gundogana, ali pas njemačkog reprezentativca ka Sterlingu bio je loš i ponovo Curtois izlazi kao pobjednik.

47′ Sjajna lopta De Bruynea za Sterlinga, koji je izašao sam pred Curtoisa, ali je belgijski golman sjajno intervenirao. Ostaje 1:1.

Poluvrijeme: Na obje utakmice meča 1:1. Zasad dalje idu ManCity (ukupan rezultat 3:2) i Lyon (2:1).

42′ Penal za Juventus. Memphis je igrao rukom! Ronaldo je realizirao jedanaesterac. 1:1 u Torino, još dva su potrebna Juventusu za prolaz!

37′ Skoro je tragičar kod izjednačujućeg gola Cancelo bio junak. Našao se u odličnoj šansi, dobro šutirao, ali je Curtois odlično intervenirao. Ostaje 1:1 u Manchesteru.

28′ GOOOLLLL!!!! Real dolazi do izjednačenja. Odličan prodor Rodriga po desnoj strani, sjajan centaršut, a najviši u skoku bio je Karim Benzema i on takve prilike rijetko propušta. Sada je 1:1.

21′ Prva velika prilika za Real. Hazard je sjajno proigrao Benzemu, koji je neometan pucao s ruba šesnaesterca, ali je Ederson odlično intervenirao.

Nevjerojatan promašaj Bernardeschija u 19. minuti! Juventus je i dalje u potražnji za minimalno tri pogotka…

Nova šansa za City u 15. minuti, opasan udarac Sterlinga, za malo preko gola.

Manchester City poveo je u 9. minuti preko Sterlinga nakon katastrofalne pogreške obrane. Ukupno je 3:1 za City.

Juventus gubi na svom stadionu od Lyona! Memphis je panenkom s bijele točke doveo svoj klub u vodstvo za ukupnih 2:0 za francusku momčad.

Počele su utakmice!

I Cityju i Realu nedostaje po jedan ključni igrač. Guardiola ne može računati na ozlijeđenog Sergija Agüera dok Zidane mora sastaviti momčad bez kartoniranog kapetana Sergija Ramosa. Ostali igrači su na raspolaganju.

Iznenađuje izrazita uloga favorita u koju je gurnut City, iako igra pred praznim stadionom. Za vas koji se kladite jamačno će primamljivo izgledati koeficijent od 5-6 koliko se nudi na Real Madrid. Danas i tko zna kad ponovno…