Europski kupovi: Stalna testiranja i stroga karantena

Champions League 5. kol 202014:19 > 14:22
David Ramos / Staff

Uefa je objavila vrlo striktne protokole za završne turnire Lige prvaka i Europske lige,, a bazirani su na velikom broju testiranja. Svi igrači, ali i članovi stožera biti će testirani na koronavirus dva dana prije prve utakmice. Nakon toga testirati će dan prije svake utakmice Lige prvaka i Europske lige, a rezultati moraju biti gotovi minimalno šest sati prije početka utakmice.

Harold Cunningham – UEFA/UEFA via Getty Images

Niko od igrača ili članova stožera ne smije napuštati hotel, osim ako nije prethodno dogovoreno i to pod posebnim uvjetima.Kontakt ne smije biti ostvaren s nikim tko nije dio momčadi, kako bi se smanjila mogućnost zaraze bilo kojeg igrača. Završni turnir Lige prvaka igra se u Portugalu, dok će završni turnir Evropske lige biti odigran u Njemačkoj.

Ovo su i svi parovi koji nas očekuju kroz iduća dva dana.

Srijeda:

Šahtar – Wolfsburg (Brekalo, Pongračić)
Kopenhagen (Mudražija) – Basaksehir
Inter (Brozović) – Getafe
Manchester Utd. – LASK (Filipović)

Četvrtak:

Leverkusen – G. Rangers (Katić, Barišić)
Sevilla – Roma (Kalinić)
Basel – Eintracht