BRUTALNA pravila UEFA-e za iduću sezonu zbog korone

Champions League 28. lip 202013:24 > 13:26
Foto: Julian Finney/Getty Images

Činjenica je da je koronavirus promijenio svijet nogometa, a nova sezona bi mogla biti popraćena nekim doista bizarnim pravilima.

U svrhu sačuvanja zdravlja i sigurnosti svih sudionika i navijača, UEFA za iduću sezonu planira uvesti neka doista stroga pravila pa je izvjesno da ćemo, ako se pandemija ne zaustavi, dobar dio utakmice gledati bez prisustva publike, ali to nije sve.

UEFA također razmatra da, ako ijedan igrač nekog kluba bude pozitivan na koronavirus, a govorimo o nastupima u Ligi prvaka, Europskoj ligi i reprezentativnim natjecanjima, automatski rivalu dodijeli pobjedu službenim rezultatom 3:0.

Ukoliko se to dogodi u nekim od pretkola, gdje se igra jedna utakmica, to bi automatski značilo i ispadanje iz Europe.

Očekuje se da svi članovi klubova budu u više navrata testirani prije svake utakmice, ali ovo su za sada tek prijedlozi koje UEFA razmatra i ako ih uvede, onda definitivno više ništa neće biti isto kada je nogomet u pitanju.