Čeferin priznao: Uefa je protiv država nemoćna

Champions League 15. svi 202013:13 > 13:17
SK

Francuska je među prvima poništila natjecanje zbog pandemije koronavirusa, budući da je prethodno Vlada Francuske donijela odluku da nema sportskih aktivnosti do kolovoza. Isto je napravila i Nizozemska nakon što je premijer naredio da nema sporta do 1. rujna.

Uzdali su se neki u UEFA-u, koja je prijetila da će kazniti nacionalna saveze isključivanjem klubova iz evropskih natjecanja, ali očigledno je da iz UEFE nemaju nikakvu mogućnost da spriječe gašenje sezona.

Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

“Za nas je važno da znamo tko je prvak, tko je drugi, tko je treći i tko je četvrti. Moje osobno mišljenje je da je ta odluka bila ishitrena, jer se situacija može uveliko poboljšati i svi možemo igrati, osim nekoliko prvenstava. Ali ako je to odluka vlade, što klubovi mogu učiniti? Ili liga? Ne mogu ništa – rekao je prvi šovjek Uefe Alekasandar Čeferin.

Njemačka Bundesliga i 2. Bundesliga igraju se od ovog vikenda, u lipnju su bi trebali nastaviti Englezi, Talijani i Španjolci, ali i dalje postoje mogućnosti da neka od njih ponište sezonu.