Prije točno godinu dana Liverpool je izveo čudo

Clive Brunskill / Staff

Prije točno godinu dana odigran je povijesni susret polufinala Lige prvaka između Liverpoola i Barcelone u kojem su Redsi dobili sa 4:0 i prošli su u finale Lige prvaka.

Jedan od najznačajnijih dvoboja u povijesti Lige prvaka donio je zaista spektakularnu pobjedu ekipe Jurgena Kloppa, ali i nezaboravan korner kojeg je izveo Trent Alexander-Arnold, a Divock Origi zabio gol za 4:0.

Barcelona je tog 7. svibnja došla na Anfield kao veliki favorit za prolaz dalje. Imali su prednost od 3:0 iz prvog susreta i nitko nije ni slutio da će ih Liverpool doslovno pregaziti u ovoj utakmici. Da stvar bude gora po Redse, u tom dvoboju nisu mogli računati na nekoliko glavnih igrača poput Salaha i Firmina, ali to im nije stvaralo probleme.

Firminova zamjena Origi je zabio za 1:0 nakon sedam minuta igre. Ovim se rezultatom otišlo na odmor, Barca je propustila svoje šanse, a zatim dolazi do ključnih trenutaka na susretu.

Clive Brunskill/Getty Images

Georginio Wijnaldum ulazi na poluvremenu i zabija dva gola (54. i 56.) i donosi Redsima izjednačenje u ukupnom skoru.

A onda u 79. minuti ludilo i kaos na Anfieldu. Alexander-Arnold koristi uspavanost obrane Barcelone, izvodi brzinski korner kojeg Origi šalje u mrežu za 4:0 i erupciju oduševljenja.

Igračima Barcelone nije bilo jasno što se dogaša. Bili su potpuno zbunjeni i nevjerica na njihovim licima je bila očita jer im se ponovila slična situacija iz prošle sezone kada su izgubili od Rome 3:0 i ispustili prednost od tri gola.

Liverpool je otišao u finale i postao je prvak Europe, a tu titulu neće obraniti jer su ove sezone ispali u osmini finala od Atletico Madrida.

Ipak, ostat će uspomena na ovaj čuveni susret.