LP i EL u kolovozu u obliku dvotjednog turnira?

Champions League 13. tra 202018:27 > 18:29
Emilio Andreoli/Getty Images

UEFA i europska udruga klubova planiraju završetak Lige prvaka i Europa lige na svojevrsnom turniru koji bi trajao dva tjedna...

Iako je velika neizvjesnost po pitanju nastavka normalnog života na svim poljima pa samim tim i u sportu, Uefa i europska udruga klubova planiraju završnicu sezone u Ligi prvaka i Europa ligi.

Glavni cilj je da se nacionalne lige nastave, a nakon toga bi na red u kolovozu došla i dva europska natejcanja, izvjestila je u ponedeljak Cadena SER.

Plan predviđa da četvrtfinala, polufinala i finala oba natjecanja budu odigrana u kolovozu u roku dva tjedna, ponovljena je ideja da se igra na jednu dobivenu utakmicu umjesto na dvije, naravno pred praznim tribinama.

UEFA i ECA su se složili da su nacionalna prvenstva prioritet i da će se igrati bez prisustva gledatelja te da će sve lige morati pratiti i poštovati preporuke koje njihova država daje da bi zaštitili javnost, igrače i sve koji su povezani s njima.

Bundesliga je najavila nastavak natjecanja u svibnju, u Nizozemskoj se nastavak planira 19. svibnja. Također, zaključak je da bi sljedeća sezona mogla početi kako je i planirano bez mnogo problema, a da će igrači svakako dobiti tri tjedna stanke.