Maradona: Svim srcem uz Napoli protiv Barcelone

Champions League 25. velj 202018:50 > 18:52
Julian Finney, Getty Images Sport

Nogometna legenda Diego Maradona poručio je da će biti na strani Napolija protiv Barcelone kada se njegova dva bivša kluba sastanu večeras na stadionu San Paolo.

Čuveni Argentinac stigao je u Napulj 1984. upravo iz Barcelone i doprinjeo da se podno Vezuva ispišu najljepše stranice u povijesti kluba. Šest godina je nosio svjetlo plavi dres i pomogao Napoliju da dva puta osvoji naslov i po jednom Superkup Italije, Kup Italije i Kup UEFA.

Povezano

On je za navijače Napolija bio i ostao – Bog!

Maradona zbog toga nije imao dilemu za koga će navijati kad se Napoli večeras bude borio protiv Barcelone, predvođene drugom velikom zvijezdom argentinskog nogometa, Lionelom Messijem.

Bez sumnje, moje srce je uz Napoli i Napolitance. Pogotovo u ovoj teškoj utakmici“, poručio je Maradona za tamošnje medije.

Getty Images Sport