Liga prvaka kao jedina šansa Cityju da spasi sezonu

Champions League 24. velj 202017:53 > 18:04
Ian MacNicol/Getty Images

De Bruyne: Ne osvojimo li Ligu prvaka, svi će govoriti da smo gubitnici

Aktualni prvak Engleske ove se sezone praktički oprostio od obrane naslova jer je sjajni Liverpool već osigurao značajnu zalihu bodova čime se odvojio od Manchester Cityja kojem je prvo mjesto sve više nedostižno. Liga prvaka tako ostaje jedini način da City spasi sezonu.

Građani u utorak protiv Reala igraju prvu utakmicu osmine finala Lige prvaka, a belgijski reprezentativac i ponajbolji igrač Cityja Kevin de Bruyne smatra da bi bila katastrofa da klub ove sezone ne osvoji naslov prvaka Europe.

”Real je klub koji je osvojio najviše naslova prvaka Europe u povijesti. Oni znaju kako se titule osvajaju, ali mislim da imamo šansu. Moramo otići tamo i igrati svoju igru. Moramo igrati ofenzivno i presingom ih stisnuti. Ne osvojimo li Ligu prvaka, svi će govoriti da smo gubitnici”, rekao je Belgijac.

Iako na Otoku City posljednjih godina dominira, crna rupa svakako im je najelitnije nogometno natjecanje.

”Istina, Europu još nismo osvojili. Uvijek želimo uzeti sve trofeje, ali i druge momčadi igraju odlično. Pogledajte Liverpool ove sezone. To je tako i moramo to prihvatiti. U Madrid idemo s ciljem da pobijedimo”, zaključio je.