Olmo u odabranom društvu uz Martineza i Halanda

Alex Pantling/Getty Images

Krovna nogometna organizacija UEFA objavila je najbolju mladu momčad u Ligi prvaka ove sezone

Europska nogometna federacija (UEFA) objavila je najbolju mladu momčad Lige prvaka u kojoj se nalazi i krilni igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo.

Prilikom sastavljanja najboljih jedanaest, UEFA je imala dva kriterija. Svi igrači morali su imati 24 ili manje godina i ove sezone su debitirali u elitnom natjecanju “Starog kontinenta” ili su do sada imali ograničeno prethodno iskustvo u LP i ove godine su napravili veliki skok.

UEFA za Olma navodi kako je “profitirao od teške odluke da napusti Barcelonu u potrazi za klubom u kojem će igrati.”

IDEALNIH 11:

Alex Meret (Napoli) – Achraf Hakimi (Borussia Dortmund), Benjamin Pavard (Bayern Munchen), Dayot Upamecano (RB Leipzig), Renan Lodi (Atletico Madrid) – Sander Berge (Genk), Kai Havertz (Bayer Leverkusen), Dani Olmo (Dinamo Zagreb) – Rodrygo (Real Madrid), Erling Braut Haaland (RB Salzburg), Lautaro Martinez (Inter).