Objavljeno koliko je Dinamo zaradio od Lige prvaka

Clive Brunskill/Getty Images

UEFA iz godine u godinu povećava budžet Lige prvaka

Klubovi u sezoni 2019./2020. na temelju svojih nastupa mogu osvojiti fiksnih 15,2 milijuna za nastup u grupnoj fazi, 2,7 milijuna za svaku pobjedu, 900 tisuća za remi, 9,5 milijuna za nastup u osmini finala, 10,5 za četvrtfinale, 12 za polufinale, 15 za finale i 19 pobjedniku.

To je ukupno 82,5 milijuna samo od nagrada.

Što se tiče TV prava situacija se promijenila. Veći klubovi zarađuju više od manjih bez obzira na plasman i to je novost od ove sezone. Tako je Inter zaradio više od Atalante koja se plasirala u osminu finala.

Dinamo je u Ligu prvaka zaradio lijepih 27,8 milijuna eura, manje su osvojili samo Genk (25), Lokomotiv (24,9), Crvena zvezda (20,4) i Slavia (18,2).

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Najviše je zaradio bavarski gigant Bayern, oni su u kasu spremili čak 82 milijuna eura. Barca je inkasirala jedan milijun manje, Juventus je stao na 80 milijuna. City koji je bio u skupini sa Dinamom je zaradio 78, dok je branitelj naslova Liverpool zaradio 76 milijuna eura.