Čak devetorica Hrvata u ždrijebu osmine finala LP!

David Ramos/Getty Images

U lovu na trofej Lige prvaka u 16 klubova će biti čak devetorica hrvatskih nogometaša

Danas u 12 sati održat će se ždrijeb osmine finala Lige prvaka, a po prvi puta u povijesti u njemu će se naći samo klubovi iz pet najjačih liga svijeta – Engleske, Španjolske, Italije, Njemačke i Francuske.

Vjerujemo da pravila ne moramo previše objašnjavati. Nositelji, odnosno pobjednici skupina se spajaju s nenositeljima, odnosno klubovima koji su završili drugi u skupini. Ždrijeb također ne smije spojiti dva kluba iz iste zemlje ili klubove koji su igrali u istoj skupini.

A u lovu na trofej Lige prvaka u 16 klubova će biti čak devetorica hrvatskih nogometaša. Šime Vrsaljko je u madridskom Atleticu, Mateo Kovačić u Chelseaju, Luka Modrić nadat će se petom trofeju Lige prvaka u dresu Kraljevskog kluba, a Mario Mandžukić će se, ukoliko na zimu ostane u Juventusu, nadati čudu i preokretu u stavu Maurizzija Sarrija koji ga je otpisao početkom sezone. Mario Pašalić je u dresu Atalante koja je ispred Dinama i Šahtara izborila plasman u nokaut fazu, a tu su još i Ivan Rakitić (Barcelona), Marko Pjaca (Juventus), Dejan Lovren (Liverpool), Ivan Perišić (Bayern).