U podne ždrijeb LP kakvog nikad u povijesti nije bilo

Foto: Julian Finney/Getty Images

Danas u podne održava se ždrijeb osmine finala Lige prvaka. Nadali smo se prije tek nekoliko dana da bi se u nekom od lonaca mogao naći i zagrebački Dinamo, no nažalost, Modrih neće biti u Europi uopće, čak ni u drugom najelitnijem natjecanju Europske lige.

Ždrijeb će međutim ove godine biti iznimno specifičan po jednoj stvari – naime, po prvi put u povijesti među 16 najboljih klubova koji će se do svibnja iduće godine boriti za naslov europskog prvaka biti će samo klubovi iz pet najjačih liga Europe.

Najzanimljivija će biti situacija s Realom jer je najtrofejniji europski klub skupinu završio na drugom mjestu iza PSG-a. Zbog toga Madriđani neće biti nositelji i mogu igrati protiv Bayerna, Juventusa, Liverpoola, Manchester Cityja i Leipziga.

Vjerujemo da pravila ne moramo previše objašnjavati. Nositelji, odnosno pobjednici skupina se spajaju s nenositeljima, odnosno klubovima koji su završili drugi u skupini. Ždrijeb dakle, ne smije spojiti dva kluba iz iste zemlje ili klubove koji su igrali u istoj skupini.

Dvoboji osmine finala Lige prvaka igraju se 18.-19. veljače i 25.-26. veljače, dok su uzvrati 10.-11. ožujka i 17.-18. ožujka. Finale se igra 30. svibnja u Istanbulu.

NOSITELJI:
Barcelona