PUNA BLAGAJNA Tko je zaradio više, Dinamo ili Zvezda?

Champions League 12. pro 201918:24 > 18:39
internet

Dinamo je zaradio rekordan iznos za ovogodišnji nastup u Ligi prvaka, što je i logično s obzirom da je skupio gotovo pa rekordan broj bodova i zamalo ostvario uspjeh koji bi se s pravom smatrao kolosalnim.

Dinamo je ukupno inkasirao preko 28 milijuna eura, točan iznos nije poznat, ali možemo nagađati. naime, saom za plasman u ligu prvaka pripalu mu je 15,25 milijuna, na temelju desetgodišnjeg koeficijenta pripalo mu je dodatnih 7,7 milijuna, rezultatima u skupini zaradio je 4,5 milijuna, a očekuje se da će dobiti 1-2 milijuna od marketinških prava te nepoznat iznos uslijed rasprodanih stadiona na domaćim utakmicama! 

POVEZANO: KAD PROČITATE OVO ZAKLJUČIT ĆETE DA JE RAZLIKA IZMEĐU VELIKIH I MALIH ZAPRAVO SVE VEĆA!!

Sve skupa, fantasična svota koja, pretvorena u hrvatske kune, daje iznos od koje boli glava = 210,5 milijuna kuna!

To je gotovo pa dvostruko veća financijska stimulacija od Uefe nego u prošloj sezoni (109,7 mil.kn) i skoro polovica ukupnih prihoda koje je Dinamo zabilježio u 2018. godini (435 milijuna kuna)! 

Prošle godine klub je ostvario ukupnu dobit od 80 milijuna kuna, a očekuje se da ona bude možda i udvostručena fantastičnim nastupom ove godine. Dodajmo tome i eventualni transfer Danija Olma ili nekog od drugih talenata i moglo bi se pričati o teško ponovljivom rezultat na ovim prostorima!

KLIK ZA FINANCIJSKI IZVJEŠTAJ DINAMA ZA 2018. GODINU

Kad već spominjemo ove prostore, možda nije loše osvrnuti se na ono što je Crvena zvezda, drugi predstavnik regije u ovogodišnjoj LP, dobio od Uefe.

Beograđani su, naime, ukupno natukli 26,46 milijuna eura. Od ulaska u skupine pripalo im je kao i Dinamu, 15,25 milijuna, ali za desetogodišnji rankinga primili su ipak znatno manje izdašnih 2,2 milijuna eura. Zvezda je ukupno dohvatila samo 3 boda u šest kola natjecanja, čime je na to ime inkasirala 2,7 milijuna eura, ali je od prodaje karata u kvalifikacijama i u grupnoj fazi klub je uprihodila 6,3 milijuna!

Sjajni su to rezultati za klupske perjanice na području bivše Jugoslavije, a nakon svega postavlja se logično pitanje:

Kako će ti klubovi raspolagati sa stečenim kapitalom i koliko će pritom biti mudri. Jedna je stvar sigurna – kad imaš novac, imaš i opcije, ali i obveze.