Kraj sna! Dinamo nestao u nastavku i izgubio Europu

Champions League 11. pro 201920:53 > 20:57
Getty Images

Manchester City je na koncu osvojio prvo mjesto sa 14 bodova, Atalanta se probila na drugu poziciju sa sedam bodova, Šahtar je treći sa šest bodova, dok je Dinamo pao na posljednje mjesto s pet bodova.

Europska priča zagrebačkog Dinama je završila za ovu sezonu nakon što su “Modri” u susretu zadnjeg kola C skupine Lige prvaka na stadionu Maksimir izgubili od Manchester Cityja sa 1-4, dok je Atalanta u Harkivu pobijedila Šahtar sa 3-0, pa je Dinamo završio kao posljednji.

Dinamo je poveo u 10. minuti golom Danija Olma, no gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat sa četiri pogotka, tri je zabio Brazilac Gabiel Jesus (34, 50, 54), a među strijelce se upisao i Phil Foden (84).

City je i prije ove utakmice osigurao prvo mjesto u skupini i osminu finala, dok je Dinamu za nastavak natjecanja u Ligi prvaka igrala samo pobjeda, ali uz uvjet da Atalanta ne izgubi od Šahtara u Harkivu. Nažalost, dogodilo se posve suprotno. City je slavio u Zagrebu, dok je talijanski sastav slavio u Ukrajini sa 3-0 osvojivši drugo mjesto u skupini, Šahtar seli u Europsku ligu, dok je Dinamo pao na posljednje četvrto mjesto.

Dinamo je 24 minute bio u osmini finala Lige prvaka, no nažalost na koncu je ispao iz Europe.

Porazom od Manchester Cityja, “Modri” su prekinuli niz bez poraza na stadionu Maksimir koji je trajao 34 utakmice. Posljednji poraz Dinamo je u svom dvorištu upisao od Young Boysa (1-2), 28. kolovoza prošle godine u uzvratnom susretu završne runde kvalifikacija za Ligu prvaka, a potom je nanizao 29 pobjeda i pet remija.

Dinamo je odlično otvorio utakmicu i stigao je do prednosti već u 10. minuti fantastičnim pogotkom Danija Olma. S desne strane odlično je ubacio Kadzior, a Olmo iz teške situacije pogodio volej i zabio pod gredu za vodstvo ‘Modrih’. Hrvatski prvak je tom trenutku bio u osmini finala jer je u drugom susretu bila ‘nula’.

Nažalost, City je izjednačio u 34. minuti i to u situaciji dok su dva igrača Dinama ležala na terenu. No Englezi nisu htjeli izbaciti loptu u aut. Nastavili su s napadom, Mahrez je ubacio u peterac, a Jesus glavom zabio za 1-1. Nakon nesportskog poteza gostiju, igrači Dinama su protestirali i došlo je i do naguravanja, zbog čega je Ademi dobio žuti karton. Engleski prvak je u 50. minuti okrenuo rezultat, a strijelac je ponovo bio Jesus. Sjajnu predstavu brazilski napadač je okrunio trećim golom u 54. minuti, a do kraja utakmice među strijelce se upisao i Foden.

U drugom susretu iz ove skupine Atalanta je u Harkivu pobijedila Šahtar sa 2-0 osvojivši drugo mjesto u skupini. Gosti su poveli u 68. minuti golom Timothyja Castagnea, a na pobjedu gostiju potvrdio je Mario Pašalić u 80. minuti. Do kraja utakmice zabio je i Gosens u petoj minuti nadoknade.

Šahtar je od 77. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Dodo.