U Ligi prvaka još dva mjesta, mnogi se bore za EL!

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Poznato je 14 od 16 sudionika osmine finala Lige prvaka, danas ćemo saznati posljednja dva putnika, no mnogi se bore osigurati treće mjesto i proljeće u Europskoj ligi

Sinoćnjim utakmicama 6. kola Lige prvaka dobili smo većinu sudionika nokaut faze najelitnijeg klupskog natjecanja.

Trenutno, poznato je 14 od 16 sudionika osmine finala Lige prvaka.

U osmini finala su: PSG, Real Madrid, Bayern, Tottenham, Manchester City, Juventus, Liverpool, Napoli, Barcelona, Borussia Dortmund, Leipzig, Lyon, Valencia i Chelsea.

Jedino je ostalo još večeras saznati tko će u grupi D uz Juventus i u grupi C uz Manchester City izboriti osminu finala. Najbliže tome su trenutno Atletico Madrid i Šahtar, no svakako je sve još moguće, a mi se nadamo kako će Dinamo Ukrajincima pokvariti planove.

No, evo precizno i svih mogućih raspleta u skupinama A,B,C i D, u kojima se osim za prolaz u nokaut fazu, brojni klubovi bore za treće mjesto skupine koje bi im osiguralo proljeće u Europskoj ligi:

SKUPINA A: PSG(13) – Galatasaray(2), Club Brugge(3) – Real Madrid(8)

PSG je osigurao prvo mjesto u skupini.
Real Madrid je osigurao drugo mjesto u skupini.
Brugge će biti treći ako pobijedi Real ili ako PSG izbori barem bod protiv Galatasaraya.
Galatasaray može proći ako pobijedi PSG, a Real pobijedi Brugge.

SKUPINA B: Bayern München(15) – Tottenham(10), Olympiacos(1) – Crvena Zvezda(3)

Bayern je osigurao prvo mjesto u skupini.
Tottenham je osigurao drugo mjesto.
Crvena zvezda može završiti treća ako izbore barem remi protiv Olympiacosa.
Olympiacos će završiti treći ako pobijedi Zvezdu.

SKUPINA C: Dinamo(5) – Manchester City(11), Šahtar Donjeck(6) – Atalanta(4)

City je osigurao prvo mjesto.
Šahtar će proći ako pobijedi Atalantu ili ako izbori remi, a City osvoji barem bod protiv Dinama.
Dinamo će proći dalje ako pobijedi City, a Šahtar ne pobijedi Atalantu.
Atalanta će proći ako pobijedi Šahtar, a City izbori barem bod protiv Dinama.

SKUPINA D: Bayer Leverkusen(6) – Juventus(13), Atletico Madrid(7) – Lokomotiv Moskva(3)