Pobjeda protiv Cityja nosi financijsko blagostanje

Shaun Botterill/Getty Images

Modri su već dosada zaradili pravo bogatstvo, a pobjeda protiv Cityja uz još neke stvari koje se moraju poklopiti osigurala bi im financijsko blagostanje

Osim plasmana u drugi krug Lige prvaka što bi u rezultatskom smislu ispisalo povijest maksimirskog kluba, Modri večeras imaju veliku priliku napredovati po pitanju financija.

Naime, pobjeda protiv Cityja uz bilo koji rezultat osim pobjede Šahtara nad Atalantom u drugoj utakmici skupine Dinamu bi donijelo plasman među 16 najboljih i dodatnih 9,5 milijuna eura bi sjelo u blagajnu Maksimirske 128.

Modri su već dosada zaradili pravo bogatstvo. Ulaskom u Ligu prvaka postali su bogatiji za 15,2 milijuna eura, dobili su u dodatnih 7,7 milijuna po koeficijentu, a tu su i prihodi iz marketinškog dijela.

Pobjedom protiv Atalante zaradili su 2,7 milijuna eura, s dva remija protiv Šahtara dodatnih 1,8 milijuna eura (900 tisuća po remiju). Kad se sve zbroji, Dinamu je ovosezonski nastup u Europi već donio gotovo 30 milijuna eura, a poklope li se sve stvari večeras, ta će cifra premašiti 40 milijuna eura!

Koliko to vrijedi, govori pogled na ljestvicu najskupljih igrača na Transfermarketu. Za taj bi novac Dinamo primjerice, kad bi cijene na toj stranici držale vodu, mogao kupiti jednog Lautara Martineza koji nemilice trpe mreže u Interu, PSG-ovog Edinsona Cavanija, Realova Karima Benzemu ili veznjaka Arsenala Danija Ceballosa. Po 40 milijuna vrijede i Realov bek Ferland Mendy, desni bek Arsenala Hector Bellerin ili napadač Napolija Arkadiusz Milik. Jasno, to su samo njihove trenutne tržišne cijene, a znamo da klubovi uvijek vole za svoje igrače izvući pokoji milijun (ili njih desetak) više, a kod promjene sredine uvijek se uzima u obzir i status kluba i prvenstva u kojem se natječe.

No, shvaćate širu sliku. Dinamova utakmica protiv Cityja nije samo za klupsku povijest, već i za financijsko blagostanje.