Poznato je osam putnika u osminu finala LP

Champions League 27. stu 201923:25 > 23:32
Foto: Julian Finney/Getty Images

Završeni su dvoboji petog kola Lige prvaka, a iznjedrili su osam putnika u drugu fazu najjačeg klupskog nogometnog natjecanja na svijetu

Nakon večerašnjih utakmica petog kola u grupama G, H, E i F Lige prvaka saznali smo još dva putnika u osminu finala ovog natjecanja.

Još od sinoć je poznato da su u osmini finala PSG, Real Madrid, Bayern Minhen, Tottenham, Juventus i Manchester City, a večeras su se ovim ekipama pridružila još dva kluba.

To su Red Bull Leipzig i Barcelona. Barca je pobijedila Borussiju Dortmund sa 3:1 i na taj način osigurala prvu poziciju u ovoj grupi, dok je Leipzig uzeo bod protiv Benfice u posljednjim sekundama susreta i na taj način također osigurao nastavak natjecanja.

Dakle, sada već imamo pola sudionika osmine finala, a drugu polovicu ćemo dobiti nakon utakmica posljednjeg kola koje su na rasporedu za dva tjedna.

Velike šanse da se spomenutim klubovima priključe imaju ekipe poput Liverpoola i Atletico Madrida. Liverpool treba uzeti barem bod protiv Salzburga u gostima dok Atletico mora dobiti kući Lokomotiv Moskvu a i u slučaju remija ili poraza vjerojatno ide dalje obzirom da rival u borbi za drugo mjesto Bayer Leverkusen mora u posljednjem kolu dobiti Juventus ako se želi bilo čemu nadati.

Najzanimljivije bi trebalo biti u grupi H gdje  Ajax i Valencia u izdravnom okršaju odlučuju o osmini finala, dok je Chelseaju potrebna pobjeda kući protiv Lilla za siguran nastup u osmini finala. U slučaju da Plavci odigraju neriješeno, onda moraju čekati vijesti iz Amsterdama i nadati se da Valencia nije dobila Ajax.

Getty Images/Laurence Griffiths